Psichoterapeutai gelbsti nuo priklausomybės Pereiti į pagrindinį turinį

Psichoterapeutai gelbsti nuo priklausomybės

2003-10-14 09:00

Išeitis

Psichoterapeutai gelbsti nuo priklausomybės

Savaitgalį pusšimtis klaipėdiečių dalyvavo hipnozės bei psichokodavimo seansuose, kad atsispirtų priklausomybei nuo alkoholio arba nikotino. Kas porą mėnesių į Klaipėdą iš Ukrainos atvykstantis mokslų daktaras jau turi nuolatinių klientų ratą. Medicinos centro, organizuojančio šiuos seansus, direktorius teigia, kad uostamiestyje yra nemažai darbdavių, kurie nuo alkoholio vartojimo užkoduoja visą darbininkų brigadą.

Pasiruošia iš anksto

Į šeštadienį ir sekmadienį vykusius užsiėmimus klaipėdiečiai registravosi iš anksto. Kiekvienas, panorėjęs užsikoduoti nuo alkoholio, iki seanso pradžios alkoholio negalėjo vartoti 10-14 dienų.

Panorę atsikratyti įpročio rūkyti be cigaretės turėjo iškęsti bent tris paras. Šeštadienį nuo alkoholio pirmą kartą kodavosi 25 klaipėdiečiai, o sekmadienį kodo galiojimą pratęsė dar trisdešimt vienas vyriškis. Klaipėdoje kodavimas nuo alkoholio kainuoja du šimtus, nuo nikotino – šimtą penkiasdešimt litų. Paprastai kodavimas nuo alkoholio galioja vienerius arba trejus metus. Praėjus šiam terminui, jei žmogus vėl ima nesaikingai gerti, kodavimą reikia pakartoti.

Iš lūpų į lūpas

Kaip dienraščiui teigė gydytojas Borisas Ivnevas, prisistatęs Donecko M.Gorkio medicinos universiteto docentu bei medicinos mokslų daktaru, Klaipėdoje jis dirba jau septynerius metus, todėl turi nuolatinių klientų ratą, o apie kodavimo efektyvumą garsas eina iš lūpų į lūpas. Kadangi kodavimas pagal A.Dovženko sukurtą psichokodavimo metodiką veikia tik kurį laiką, pacientai dažnai sugrįžta pratęsti kodo ar užsikoduoti iš naujo.

Neretai negaluojančiuosius pas gydytoją už rankos atveda artimieji, o kai kurie darbdaviai, prieš pasirašydami darbo sutartį su darbininkiškų profesijų žmonėmis, reikalauja turėti pažymą, kad jie būtų užsikodavę nuo alkoholio. Kodavimo seansų organizatorius gydytojas psichiatras bei vieno medicinos centro direktorius Igoris Sokolovas dienraščiui teigė, kad pasitaiko, jog darbininkas nesėkmingai kaulija fiktyvios pažymos. Neretai darbdaviai gero specialisto kodavimą apmoka iš firmos sąskaitos.

Veikia ne visus

Ukrainos mokslų daktaras neneigia, kad kodavimas nuo alkoholio nėra panacėja, tinkanti visiems pacientams. Bent penkiems procentams užsikoduoti norinčių žmonių daktaras jau po pirmo pokalbio pasako, kad jų negalės užkoduoti. Dar apie penkis procentus pacientų B.Ivnevas išlydi po pirmojo pusantros valandos trunkančio bendro hipnozės seanso. Šie pacientai nepasiduoda hipnozės įtakai, todėl gydytojas negali jiems padėti. Po sėkmingo bendro seanso pacientui atliekams kelių minučių trukmės indvidualus hipnozės seansas, kurio metu, pasak B.Ivnevo, paveikiama jo pasąmonė. Paprastai to užtenka, kad žmogus alkoholio bent metus nevartotų. Jei ir po šio seanso potraukis alkoholiui išlieka, gydytojas hipnozę nemokamai pakartoja keletą kartų.

Kaip dienraščiui teigė I.Sokolovas, kiekvienas pacientas prieš seansą turi pasirašyti raštą, kad, jei po hipnozės seanso jis vartos alkoholį ir tai paveiks sveikatą, pretenzijų gydytojams jis neturės. Pasak B.Ivnevo, alkoholio vartojimo pasekmės po kodavimo praktiškai neprognozuojamos – žmogus gali atsipirkti lengvu apsinuodijimu arba atsidurti reanimacijos palatoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų