„Idėja ore sklandė kelerius metus, kai mamos, turinčios LGBTQ+ vaikus, lankė emocinės paramos grupę. Šiandien supratome, kad atėjo laikas turėti atskirą organizaciją, kur mūsų balsas būtų labiau girdimas Lietuvoje“, – pasakojo LGBT vaiko mama R. Račienė.
Organizaciją „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ ji sakė įsteigusi su dar dviem bendražygėmis – Jolanta Vaitiekūniene ir LGBT vaiko teta Lina Plieniūte.
Kalbėdama apie turimą tikslą, kuriuo remdamasi ši organizacija gyvuos, pašnekovė įvardijo ne vieną, o kelis siekius. „Mums, mamoms, labai rūpi šeimos ir vaikai. Tai reiškia, norime teikti emocinę pagalbą tėvams, turintiems LGBT vaikų, ir patiems vaikams tiek, kiek įstatymiškai galėsime kažkur dalyvauti. Kitas mūsų tikslas yra šviečiamoji edukacinė veikla, kad žmonės gautų tikslią, objektyvią, moksliškai pagrįstą informaciją apie LGBT ir nesivadovautų nuogirdomis ar kažkokiomis savo baimėmis, nesupratimu. Ir tuo pačiu, – didinti visuomenės supratimą LGBT klausimais“, – detalizavo R. Račienė.
Renginys „Mamos už mamas! Palaikymo valanda Rasai Račienei“
Specialiai tam šiuo metu socialiniame tinkle „Facebook“ yra sukurta grupė, prie kurios aktyviai jungiasi žmonės. Pašnekovė užsiminė ir pati sulaukianti privačių žinučių iš mamų, kurios taip pat nori tapti šios naujosios nevyriausybinės organizacijos dalimi.
Pasiteiravus, ar galima manyti, kad įkūrus „Mamos už LGBTQ+ vaikus“, šiuo metu vyksta tėvų, turinčių LGBTQ+ vaikus, atsivėrimas, R. Račienė teigė, kad kai kurios mamos jai jau buvo atsivėrusios anksčiau, prieš pirmąjį žingsnį, – laišką ir vizitą pas prezidentą.
„Negaliu teigti, kad čia – naujai atsivėrusios mamos. Tos, kurios stebėjo viešą erdvę, dabar sako: „Mes irgi norime būti organizacijos dalimi“. Manau, kad tai tos – stipresnės mamos, kurios jau išdrįso prisipažinti pažįstamam žmogui, dabar žengia antrą žingsnį – jungiasi prie organizacijos“, – svarstė LGBT vaiko mama.
Mums, mamoms, labai rūpi šeimos ir vaikai.
Primename, kad R. Račienė spalio 25 dieną susitiko su G. Nausėda ir aptarė galimus spendimus dėl homoseksualių porų santykių įteisinimo. Moteris tikisi, kad Seimas sutars dėl visoms pusėms priimtino partnerystės reglamentavimo.
Kiek anksčiau, spalio 20-ąją ji išplatino atvirą laišką šalies vadovui, kuriame jautriai prabilo apie tai, kaip jai skaudu dėl to, kad visuomenė susiskaldžiusi, kai kalba pasisuka apie LGBT bendruomenės narius. Ir tai, kokia nesaugi dėl savo vaiko ji jaučiasi visa tai matydama bei skaitydama.
Savo laiške G. Nausėdos ji prašė trijų dalykų:
* Skleisti Lietuvą vienijančią, o ne skaldančią Jūsų ar Jūsų artimos aplinkos retoriką.
* Apie LGBT asmenų problemas ir jų poreikius kalbėti ne su trečiosiomis šalimis, bet būtent su LGBT bendruomene – mūsų vaikais, jų tėvais, NVO, ginančiomis šių žmonių teises.
* Asmeninio pažado, kad Lietuvoje turėsime pagarbų ir orų Partnerystės įstatymą, kuris kalbės ne apie juridinius, bet emociniais ryšiais pagrįstus vienalyčių porų santykius.
Naujausi komentarai