Retų kalbų pamokos - ir klasėje, ir internete
Išmokti retesnių kalbų užsimanę klaipėdiečiai gali rinktis – mokytis už pinigus su dėstytoju arba nemokamai krimsti gramatiką internete.
Nors anglų ir vokiečių kalbų kursus organizuojančios mokyklos ir toliau nestokoja mokinių, klaipėdiečiai vis dažniau nutaria mokytis retesnių kalbų – ispanų, italų, danų, net turkų ar japonų.
Kalbų mokyklos „Eurolingvija“ vadovė Liudmila Don pripažino, kad retesnių kalbų kursai – brangesni. „Tokių kalbų dėstytojų mažiau, todėl ir jų paslaugos kainuoja brangiau. Anglų ar vokiečių mokytojų yra tiek daug, kad kai kurie siūlo ne grupines, bet privačias pamokas po septynis litus už valandą“, - aiškino L.Don.
Kalbų mokyklos vadovė teigė, kad dar prieš metus klaipėdiečiai norėjo intensyvių kursų, nes ruošėsi išvažiuoti uždarbiauti į užsienį. „Buvo anglų, italų kalbų bumai. Reikėdavo mokyti greitai, nes žmonės skubėjo išvykti. Dabar pastebėjome kitą tendenciją – klaipėdiečiai nori mokytis sau. Tai tiesiog savotiška laisvalaikio praleidimo forma. Ypač išpopuliarėjo ispanų kalba“, - sakė L.Don.
Paklausta, ar mokykloje dėsto diplomuoti pedagogai, moteris tikino, kad gerai išmokyti kalbos gali tik profesionalai. „Daugelis eina pas studentus, nes jie prašo mažiau, bet ar jie moka dėstyti? Po tokių pamokų žmonės sutrinka, pradeda nepasitikėti savimi“, - aiškino net tris aukštojo mokslo diplomus turinti ir pati anglų kalbą vertėjams dėstanti L.Don.
Kitos mokyklos „Aurokalba“ administratorė Vidutė Budrytė dienraščiui sakė klaipėdiečiams siūlanti norvegų, švedų, danų, ispanų, italų, prancūzų kalbų kursus. „Skandinavų kalbų dažniausiai prireikia išvykstantiems dirbti, italų ir ispanų žmonės mokosi sau“, - teigė ji.
Pasak administratorės, kartais žmonės net teiraujasi, ar galima išmokti japonų kalbos. „Bet tokių mažai. Rastume dėstytoją, bet abejoju, ar surinktumėme grupę“, - aiškino V.Budrytė.
Kuo daugiau žmonių grupėje, tuo kursai pigesni, todėl retesnių kalbų kursai šioje mokykloje, kaip ir kitose, kainuoja brangiau. Anglų ir vokiečių kalbų pamokos uostamiestyje kainuoja apie 10 litų už valandą.
Ispanų, italų, norvegų ar švedų – 12-14 litų už valandą. Individualios bet kurios užsienio kalbos pamokos gali kainuoti iki 50 litų už valandą.
Tačiau kalbų galima mokytis ir virtualiai. Įvairių fondų finansavimo dėka neseniai buvo sukurtos net kelios interneto svetainės, kuriose žmonės gali mokytis savarankiškai.
„Socrates“ fondo lėšomis Vilniaus universitete sukurtoje svetainėje www.oneness.vu.lt galima pasigilinti į estų, suomių, lenkų ir portugalų kalbų subtilybes.
Už Europos Sąjungos pinigus buvo įsteigta ir kita svetainė – www.euro-languages.net, kurioje kiekvienas valia apsišarvavęs žmogus galės mokytis pasirinktos Europos kalbos. Svetainėje pristatytos visų dabartinių ES narių ir net šalių kandidačių kalbos.
Naujausi komentarai