Pereiti į pagrindinį turinį

Rusija: "Iskander" raketų dislokavimo rajonai neprieštarauja sutartims

2013-12-16 14:43
AFP nuotr.

Raketų kompleksai "Iskander" yra sudėtinė Vakarų karinės apygardos, aprėpiančios ir Karaliaučiaus sritį, pajėgų ginkluotės dalis, o jų dislokavimas neprieštarauja tarptautiniams susitarimams, pirmadienį žurnalistams teigė Rusijos gynybos ministerijos atstovas.

"Operatyviniai taktiniai raketų kompleksai "Iskander" iš tikrųjų yra Vakarų karinės apygardos raketinių ir artilerijos pajėgų ginkluotės dalis", - žurnalistams sakė Gynybos ministerijos spaudos ir informacijos tarnybos vadovas generolas majoras Igoris Konašenkovas, rašo Rusijos agentūra "RIA Novosti".

I.Konašenkovas pabrėžė, kad "konkretūs "Iskander" divizionų dislokavimo rajonai Vakarų karinėje apygardoje neprieštarauja jokiems tarptautiniams susitarimams ir sutartims".

Vokiečių laikraštis "Bild", remdamasis šaltiniais saugumo tarnyboje, pranešė, kad Rusija Karaliaučiaus srityje, prie sienos su Lietuva, dislokavo artimojo nuotolio raketas "Iskander-M".

Iš palydovo darytos nuotraukos rodo, jog per pastaruosius 12 mėnesių Rusija Karaliaučiuje, prie vakarinės sienos, netoli Lietuvos, dislokavo "dviženklį skaičių" "Iskander" tipo mobilių raketinių kompleksų, rašo laikraštis.

"Iskander" gali būti aprūpintos įprastinėmis ir branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, jų skriejimo nuotolis yra 500 kilometrų, rašoma publikacijoje.

Karaliaučiuje jau yra dislokuotos raketų sistemos S-400. Maskva teigė, kad jeigu NATO nekreips dėmesio į jos susirūpinimą dėl raketinio skydo elementų Rytų Europoje, ji ties siena su Lenkija ir Lietuva dislokuos "Iskander" tipo raketas.

Lietuva, Lenkija ir NATO ne kartą kritikavo Rusijos planus. Pasak Aljanso, raketinis skydas nėra nukreiptas prieš Rusiją ir yra kuriamas gynybos tikslais, turint omenyje tokias priešiškas valstybes kaip Iranas.

Rusijos žiniasklaida anksčiau buvo pranešusi, kad balistines raketas "Iskander" rengtasi dislokuoti Karaliaučiuje, netoli ES šalių sienų, dar 2012 metais.

Buvo pranešama, kad aukšti Rusijos karinių jūrų pajėgų vadai 2012 metų pradžioje patvirtino planus tų pačių metų pabaigoje suformuoti dalinį, kuris aptarnaus šiuos raketų kompleksus anklave, įsiterpusiame tarp ES narių Lenkijos ir Lietuvos.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako neturintis žinių, ar Rusija dislokavo artimojo nuotolio raketas "Iskander-M" Karaliaučiaus apskrityje, netoli Lietuvos sienos, bet pažymi, kad situacija kelia nerimą.

"Tai yra nerimastingos papildomos žinios, kad Karaliaučiaus srityje Rusija turi savo raketines sistemas, apie kurias ji yra keletą kartų paminėjusi, kad norėtų modernizuoti. Naujas militarizavimo lygmuo, nauja modernizacija Karaliaučiuje, prie Baltijos valstybių ir NATO sienų, kelia papildomą nerimą ir dėmesį, todėl mes stebime tą situaciją. Tariamės tiek su regiono, tiek su NATO partneriais, kaip reaguoti ir kaip apsiginti, jeigu hipotetiškai būtų kokie nors galimi incidentai. Šiuo metu patvirtinti ar paneigti, kad ten "Iskander" yra ar nėra, negaliu", - pirmadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas pareiškė, kad Rusijos veiksmai Lenkijos ir Baltijos šalių pasienyje dislokuojant raketas "Iskander" paveiks ir nacionalinį Latvijos gynybos planavimą, ir NATO planus. Pasak jo, tokie veiksmai tam tikra prasme pakeitė jėgų pusiausvyrą regione.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų