Pereiti į pagrindinį turinį

A. Saudargas: ES turi mažai svertų užtikrinti Astravo AE saugumą

2016-05-25 15:00
BNS inf.

Europos Sąjunga (ES) beveik neturi svertų užtikrinti, kad netoli sienos su Lietuva Baltarusijoje statoma Astravo atominė elektrinė (AE) atitiktų visus branduolinio saugumo ir aplinkosaugos reikalavimus, sako Europos Parlamento narys, konservatorius Algirdas Saudargas.

Algirdas Saudargas
Algirdas Saudargas / A.Ufarto/BFL nuotr.

„Bijau, kad tai daugiausiai yra deklaratyvus dalykas, ir čia kalbame ne tik apie Europos Parlamentą, bet ir apie visas Europos Sąjungos institucijas. Pareikalauti galima, jokiu būdu nesakau, kad to nereikia daryti, reikia daryti viską, ką galime, reikia viešinti. Bet atsakymas paprastai būna, kad tai nėra ES jurisdikcijoje ir formaliai, teisiškai kažko padaryti negalima. (...) Spausti reikia, viešinti reikia, bet tų svertų beveik nėra“, - trečiadienį Lietuvos žurnalistams Briuselyje teigė A.Saudargas.

Anot jo, efektyviausias būdas užkirsti kelią Astravo AE pagamintos elektros patekimui į Lietuvos rinką yra užtikrinti pakankamą ir pigią elektros gamybą vidaus rinkoje.

Lietuva yra aršiausia netoli Lietuvos statomos Astravo AE kritikė - valdžios atstovų teigimu, Baltarusija neužtikrina projekto, statomo vos 20 kilometrų nuo šalies sienos, saugumo. Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.

Gegužės pradžioje Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl nesaugios Astravo AE galimo pavojaus Lietuvai – Baltarusijai siunčiamas signalas, kad Lietuva neįsileis šioje jėgainėje pagamintos elektros. Vyriausybė paraginta imtis visų diplomatinių, teisinių, techninių priemonių, kad Astravo AE statyba būtų sustabdyta.

Vyriausybei taip pat siūloma nedelsiant, labai tvirtai ir kategoriškai pareikšti Baltarusijai Lietuvos valią, kad Astravo AE nebus leista naudotis šalies energetikos sistema ir jos rezerviniais pajėgumais, į ją nebus įleidžiama jėgainėje pagaminta elektra, ji nebus parduodama Lietuvos rinkoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų