Seimas pritarė įstatymui, kuriuo numatoma atsisakyti „Valstybės žinių“ popierinio leidinio, kuriame skelbiami priimti ir įsigaliojantys įstatymai. Kas bus daroma su redakcija, turės apsispręsti Seimo kanceliarija, kuriai ji ir yra pavaldi.
Nuo kitų metų kovo atsisakoma popierinių „Valstybės žinių“ ir „Informacinių pranešimų“. Pasak teisingumo ministro, teisės aktai, ar skelbimai – popieriniuose leidiniuose morališkai pasenę. Tai nemokamai bus skelbiama teisės aktų registrų portale, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.
„Nebereikia nieko užsisakinėti, nieko pirkti, laukti, kol pasirodys kioskuose arba dar kažko. Viskas tampa pagal tokį standartą, kuriame gyvena visa Lietuva, t. y. elektroninė erdvė“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
Skaičiuojama, kad biudžetinės įstaigos už „Valstybės žinių“ prenumeratą per metus sumoka daugiau kaip milijoną litų, o už informacijos skelbimą „Informaciniuose pranešimuose“ apie 2,5 milijono.
„Valstybės žinių“ atsisakymui prieštaravusių Seimo socialdemokratų frakcijos vadovas sako, kad jiems lieka daugybė neaiškumų. Pasak Algirdo Butkevičiaus, Lietuva bus bene vienintelė pasaulyje taip skelbianti priimtus įstatymus. „Valstybės žinioms“ vadovauja socialdemokratų bendražygis Jonas Lionginas.
„Šiandien iš ryto mes buvom susitikę su p. Lionginu, jis tą patį ir kalbėjo. Bet, mes manom, kad artimiausiu metu gausim papildomą informaciją, ar t.y. tiesa, kas mums buvo pateikta ir jeigu tai tiesa ir yra problemų, kad gali iškilti po to, kai bus tik vien elektroniniame variante teikiami įstatymai, tai mes grįšim vėl prie to paties įstatymo“, – sako socialdemoktatų vedlys A. Butkevičius.
Seimas pritarė ir prezidentės siūlymui, kad visi teisės aktai, išskyrus įstatymus ir kitus prezidento pasirašomus aktus, gali būti pasirašomi elektroniniu būdu.
Elektroninį Teisės aktų registrą, kuriami bus skelbiami priimti įstatymai, tvarkys Seimo kanceliarija. Jai buvo pavaldi ir Valstybės žinių redakcija.
Naujausi komentarai