Pradėjus dirbti naujos kadencijos parlamentui, pastogės sostinės centre esančiame Seimo viešbutyje paprašė beveik trys dešimtys naujokų.
Seimo kanceliarijos duomenimis, pradėjus dirbti 11-ajam Seimui, ji gavo 28 naujų Seimo narių prašymus dėl apsigyvenimo jai priklausančiame viešbutyje Gedimino prospekte. Kaip BNS teigė Seimo Ryšių su visuomene skyrius, visi pateikti prašymai bus įvykdyti.
Tiesa, nors kol kas nepranešama, dalis praėjusios kandencijos parlamento narių Seimo viešbutyje vis dar gyveno. Pavyzdžiui, skandalais išgarsėjęs buvęs parlamentaras Vincas Babilius iki paskutinės akimirkos tvirtino nespėjantis išsikraustyti.
Seimo statutas nustato, kad pirmiausia gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama parlamento nariui, neturinčiam ir per pastaruosius penkerius metus iki prašymo pateikimo dienos nuosavybės teise neturėjusiam gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir ne toliau kaip 25 km nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.
Prieš ketverius metus Seimo kanceliarija sulaukė panašaus skaičiaus – 29 – naujų prašymų dėl apsigyvenimo parlamento viešbutyje.
Išsikrausčius buvusiems parlamentarams Seimo kanceliarija viešbutyje atliko kosmetinį remontą, nupirko keletą baldų. Tam išleista apie 20 tūkst. litų.
Iš viso Seimo viešbutyje gyvena daugiau nei pusšimtis parlamentarų. Nei už būsto nuomą, nei už komunalines paslaugas jie nemoka.
Praėjusios kadencijos Seimo nariai ne kartą reiškė norą pakeisti šią tvarką – įpareigoti išrinktuosius mokėti bent už komunalines paslaugas, tačiau iniciatyvos nesulaukdavo didesnio parlamentarų palaikymo. Speciali Seimo sudaryta darbo grupė taip pat svarstė ir kitą idėją – vietoj šiuo metu suteikiamo valdiško buto skirti nuompinigių, už kuriuos parlamentaras galėtų savo nuožiūra nuomotis būstą Vilniaus mieste. Taip pat svarstyta patį viešbutį perduoti Turto bankui, kuris jį pardavęs sukauptas lėšas skirtų Seimo rūmams atnaujinti. Tačiau kol kas visi šie ketinimai taip pat nerealizuoti.
Naujausi komentarai