Pereiti į pagrindinį turinį

Šeimos gydytojai uždirbs daugiau

2016-01-11 09:42
DMN inf.
Shutterstock nuotr.

Nuo šių metų sausio pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) papildomai bus mokama už žmonių, priskirtų rizikos grupėms, skiepijimą nuo gripo bei už labai svarbų tyrimą 2–7 metų vaikams, kuris padeda išsiaiškinti, ar būtinas gydymas antibiotikais. Taip pat minėtos gydymo įstaigos bus skatinamos už gerą storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymą.

Ligonių kasos, mokėdamos už šeimos gydytojų darbą, atsižvelgia ne tik į prisirašiusių prie gydymo įstaigos gyventojų skaičių, bet ir į šeimos gydytojo suteiktų paslaugų, atliktų tyrimų bei procedūrų, priskiriamų skatinamosioms paslaugoms, kiekį. Daugiau lėšų gydymo įstaigos taip pat gali gauti ir už pasiektus gerus darbo rezultatus.

Skatinamosios paslaugos bei priedai už gerus darbo rezultatus apskaitomi atskirai, o už jų teikimą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms iš PSDF mokama papildomai. Tokia apmokėjimo už paslaugas tvarka leidžia siekti aukštesnės paslaugų kokybės, tikslesnės ir ankstyvesnės įvairių ligų diagnostikos bei profilaktikos, mažinti pacientų eiles pas specialistus.

Siekiant skatinti gripo prevenciją nuo 2016 m. sausio 1-osios pradėta papildomai mokėti už suaugusiųjų, priskirtinų rizikos grupėms, skiepijimą gripo vakcina. Nemokamai skiepijami vyresni nei 65 m. amžiaus žmonės, lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai, medicinos personalas ir nėščios moterys.

Be to, nuo šių metų sausio šeimos gydytojai skatinami atlikti greitąjį streptokoko antigeno nustatymo testą visiems vaikams nuo 2 iki 7 metų, susirgusiems viršutinių kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.

„Tai didelis palengvinimas šeimos gydytojams, nes šis tyrimas padeda labai greitai sužinoti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukėlėjus, t. y. nustatyti ar infekcija yra bakterinės, ar virusinės kilmės ir paskirti tinkamą mažųjų pacientų gydymą“, – sakė Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.

Pasak O. Burokienės, tikimasi, kad gydytojų skatinimas už šio tyrimo atlikimą, padės sumažinti antibiotikų suvartojimą ir užtikrinti, kad jie būtų skiriami ir vartojami tik tada, kai tikrai reikalingi. Tai ypač svarbu siekiant mažinti antimikrobinio atsparumo vystymąsi.

„Pacientai turėtų vartoti antibiotikus tik gydytojui paskyrus ir laikydamiesi jo nurodymų. Antibiotikai nepadeda kovoti su virusų sukeltomis infekcijomis. Jie veiksmingai gydo tik bakterijų sukeltas infekcijas. Nepagrįstas ir neteisingas antibiotikų vartojimas lemia, jog bakterijos tampa atsparios gydymui antibiotikais“, – teigė O. Burokienė.

Šiuo metu iš viso yra patvirtinta 17 skatinamųjų paslaugų grupių už kurias gydymo įstaigoms mokama papildomai. Pavyzdžiui, papildomai mokama už tuberkulino mėginio atlikimą 7 metų ir rizikos grupių vaikams (šis mėginys laikomas ankstyva tuberkuliozės diagnostika). Taip pat skatinami odontologai už moksleivių paruošimo mokyklai paslaugas. Teikdami šią paslaugą, gydytojai odontologai turi ne tik patikrinti ir įvertinti vaiko dantų bei žandikaulio būklę, bet ir prireikus pataisyti dantukus.

„Siekiant aukštesnės šeimos gydytojo darbo kokybės, taip pat buvo išplėstas pirminės sveikatos priežiūros gerų darbo rezultatų rodiklių, už kurių vykdymą yra numatytas finansinis skatinimas, sąrašas. Nuo šių metų sausio mokant už minėtas paslaugas bus pradėta mokėti už dar vieną gerų darbo rezultatų rodiklį – storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos vykdymą. Šiuo metu jau mokama už 11 gerų darbo rezultatų rodiklių vykdymą“, – teigė O. Burokienė.

Galime pasidžiaugti, kad kasmet didėja lėšų dalis, mokama šeimos gydytojams už atliktą darbą, t. y. skatinamąsias paslaugas, gerus darbo rezultatus, prevencinių programų vykdymą ir pan. 2015 m. ši lėšų dalis sudarė net 26,5 proc. visų pirminei ambulatorinei priežiūrai skiriamų lėšų (iš viso 50,9 mln. eurų).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų