Seimo narys Arminas Lydeka registravo Civilinio kodekso (CK) pataisą, kad tėvai būtų įpareigojami užtikrinti vaikų bendravimą ne tik su artimaisiais giminaičiais, bet ir su kitais, jei su vaiku juos sieja emociniai ryšiai.
Dabartinė Civilinio kodekso nuostata sako, jog tėvai ar globėjai turi sudaryti sąlygas vaikams bendrauti su artimaisiais giminaičiais, jeigu tai atitinka vaiko interesus.
Pagal įstatymo apibrėžimą, artimieji giminaičiai yra vaikai ir tėvai, seneliai ir anūkai, broliai ir seserys.
Parlamentaras siūlo nustatyti, kad CK būtų įpareigojimas sudaryti sąlygas vaikams bendrauti su visais giminaičiais, su kuriais vaiką sieja emociniai ryšiai, jei tai atitinka vaiko interesus.
Taip pat, jei kiltų ginčai dėl vaiko bendravimo su giminaičiais, tėvai atsisakytų sudaryti tokias sąlygas, valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija gali įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas giminaičiams bendrauti su vaikais.
Parlamentaras sako, jog CK pataisas teikia pastebėjęs kylančias problemas, kai tėvams nutraukus santuoką ar gyvenant skyrium, ar dėl kitų aplinkybių, kai kurie giminaičiai nebegali matyti konfliktuojančių pusių vaikų.
„Pagal galiojančias CK nuostatas, tėvai privalo sudaryti sąlygas vaikams bendrauti tik su artimaisiais giminaičiais, todėl praktikoje neretai sudaromos kliūtys vaikams bendrauti su pusbroliais, pusseserėmis, dėdėmis, tetomis, proseneliais. Manytina, kad galiojantis teisinis reglamentavimas ir tėvų piktnaudžiavimas tokiais atvejais neatitinka vaiko interesų, kadangi visapusiškas vaiko vystymasis bei visavertis ugdymas, vaiko identiteto formavimasis didžiąja dalimi priklauso ne tik nuo vaiko bendravimo su tėvu, motina ar artimaisiais giminaičiais, tačiau ir nuo bendravimo su kitais giminaičiais“, - pataisą argumentuoja A.Lydeka.
Naujausi komentarai