Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienio rytą vėl atliko poėmius Aplinkos ministerijoje, valstybinėje įstaigoje „Regitra“ ir atliko kratas keturiose įmonėse.
STT vadovas Saulius Urbanavičius BNS sakė, kad šie procesiniai veiksmai atlikti „atsiradus papildomų duomenų“ tiriant galbūt neskaidrių viešųjų pirkimų aplinkybes Aplinkos ministerijoje ir susijusiose įstaigose.
Šių pirkimų bendra vertė siekia 9 mln. litų (daugiau kaip 2,6 mln. eurų), informuoja STT.
„Tai yra eiliniai procesiniai veiksmai tame pačiame ikiteisminiame tyrime, nieko ypatinga. Tiesiog, paaiškėjus naujoms aplinkybėms, iškilo būtinybė tam tikrus dalykus pakartoti. Taip pat atliekami poėmiai ir kratos naujose įmonėse“, - sakė jis.
S.Urbanavičius neatskleidė, ar keturios naujos įmonės, kuriose atliktos kratos, yra tiesiogiai susijusios su viešaisiais pirkimais, tačiau sakė, kad jos figūruoja tame pačiame ikiteisminiame tyrime.
„Sulaikytųjų ar naujų įtariamųjų kol kas nėra“, - sakė S.Urbanavičius. Anot jo, esamiems įtariamiesiems įtarimai neperkvalifikuoti, o buvęs vidaus reikalų minstras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas išlieka specialiuoju liudytoju.
Jis nedetalizavo, kodėl prireikė atlikti ir poėmius Aplinkos ministerijoje.
„Iš tikrųjų, tai yra susiję su tuo pačiu ikiteisminiu tyrimu“, - tepasakė STT vadovas.
S.Urbanavičius taip pat patvirtino, kad papildomi veiksmai atlikti ir prodiuseriui R.Skaisgiriui priklausančiose patalpose, bet ne namuose.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas BNS sakė buvęs informuotas, kad bus paimti dokumentai iš ministerijos viešųjų pirkimų skyriaus.
„Mane tik informavo, kad kažkokie seni reikalai iš 2013 metų, kažkokie viešieji pirkimai, konkrečiai nežinau, tik informavo, kad paims dokumentus, viešųjų pirkimų skyriuje, ir tiek“, - BNS sakė K.Trečiokas.
Jis tvirtino nežinantis, ar ministerijos darbuotojai buvo apklausti, nes šiuo metu yra išvykęs į Kauną ir apie situaciją yra informuotas lakoniškai.
2013 metais Aplinkos ministerijai vadovavęs europarlamentaras Valentinas Mazuronis sakė neįsivaizduojantis, kurie pirkimai galėjo užkliūti pareigūnams.
„Nežinau. Neįsivaizduoju, kad galėjo užkliūti pareigūnams. Aš nedalyvauju pirkimuose, kiek atsimenu, mes vykdėme viešinimo pirkimus daugiausiai, o išskyrus mažus buitinius pirkimus, nebuvo“, - BNS sakė V.Mazuronis.
Taip pat jis sakė, kad su prodiuseriu R.Skaisgiriu, kuriam tyrime pareikšti įtarimai, jo vadovavimo laikotarpiu ministerija viešinimo sutarčių nebuvo pasirašiusi.
V.Mazuronis taip pat sakė pats sustabdęs konkursus, kurie jam kėlė abejonių. „Viešinimo pirkimai, buvo visokių niuansų, aš juos kelis kartus nutraukiau, skelbiau iš naujo, nes pasirodė, kad neaiškūs reikalai, buvo iš aštuonių dalyvių pasilikęs vienas, buvo tokios istorijos“, - prisiminė buvęs ministras.
Pernai spalio 21 dieną Generalinė prokuratūra pranešė su STT atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu stambiu mastu siekiant už atlygį daryti įtaką keletui praėjusiais metais VRM vykdytų viešųjų pirkimų. Tada iš viso buvo sulaikyti penki asmenys, įtariamiamųjų gyvenamosiose vietose ir darbovietėse, taip pat partijos „ Tvarka ir teisingumas“ būstinėse atlikta keliolika kratų.
Įtarimai buvo pateikti „tvarkiečiui“ Algimantui Juocevičiui, buvusiam D.A.Barakausko patarėjui Ervinui Raistenskiui, prodiuseriui Rolandui Skaisgiriui, kuri „tvarkiečiai“ ketino kelti kandidatu į Vilniaus merus, verslininkams Justinui Garliauskui ir Peisachui Kačerginskiui. A.Juocevičius sausį mirė.
Dar vienu įtariamuoju gali tapti Seimo narys „tvarkietis“ Rimas Ručys - jam įtarimai nėra pareikšti, nes Seimas nėra panaikinęs jo teisinės neliečiamybės. Prokurorai įtaria, kad šis „ tvarkietis“ veikdamas organizuotoje grupėje su tos pačios partijos nariais A. Juocevičiumi ir E. Raistenskiu, 2013 metų spalį iš televizijos prodiuserio R.Skaisgirio priėmė kyšį.
STT pareigūnai, vėliau praplėtę tyrimą, šiuo metu aiškinasi šios ministerijos 2013-2014 metais daugiau kaip 7,8 mln. eurų vertės viešojo pirkimo konkurso organizavimo aplinkybes.
Naujausi komentarai