Tyrimą VTEK atliko gavusi privataus asmens pranešimą. Jame teigta, jog savo atostogų metu, 2016 metų gruodį, K.Augulis naudojosi jam priskirtu tarnybiniu automobiliu, juo savivaldybės administracijos darbuotojas vežiojo vicemero sūnaus vestuvių svečius.
Tyrimo duomenys rodo, jog minėto tarnybinio automobilio naudojimo kelionės lape, nenurodant kelionės tikslo, buvo pažymėta, kad 2016 metų gruodžio 2 dieną K.Augulis nuvažiavo 10 kilometrų atstumą Radviliškyje. Vicemeras tuo metu oficialiai atostogavo. Pats K.Augulis etikos sargams paaiškino, kad jam skubant į sūnaus tuoktuves neužsivedė jo asmeninis automobilis, todėl politikas paprašė savivaldybės darbuotoją pavežti jį tarnybiniu automobiliu. Po kelių dienų į Radviliškio rajono savivaldybės sąskaitą vicemeras už šį pasinaudojimą tarnybiniu automobiliu pervedė 5,71 euro.
VTEK vertinimu, asmeninė šeimos šventė negali būti pagrindas naudotis tarnybiniu transportu. Faktą, jog K.Augulis sumokėjo savivaldybei už tarnybinio transporto eksploatacijos išlaidas, VTEK traktuoja kaip ydingą praktiką – tai prieštarauja galiojančiam teisiniam reguliavimui, nurodančiam, jog tarnybinis transportas gali būti naudojamas tik tarnybos tikslais.
Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidusiais Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.
Naujausi komentarai