Pereiti į pagrindinį turinį

Vasaros laikas nebus atšauktas Europoje dar bent kelerius metus

2011-05-24 20:30
Vasaros laikas nebus atšauktas Europoje dar bent kelerius metus
Vasaros laikas nebus atšauktas Europoje dar bent kelerius metus / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Europos Sąjungoje, taigi, ir Lietuvoje, dar mažiausiai penkerius metus nebus atsisakyta vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo.

Po to, kai šio sekmadienio naktį Lietuvoje, kaip ir dar beveik šimte pasaulio valstybių, įskaitant visą ES, buvo įvestas vasaros laikas, laikrodžių rodykles pasukant viena valanda į priekį, daug kur atsinaujino viešos diskusijos dėl sezoninio laiko taikymo.

Pasirodė ir informacija apie tai, kad ES direktyva dėl vasaros laiko įvedimo kiekvienų metų kovo paskutinį sekmadienį ir atšaukimo paskutinį spalio sekmadienį nustoja galiojusi sulig 2011 metais. Todėl esą šių metų pabaigoje visoje Europoje kils diskusija, ar verta bendrijos valstybėse nuo 2012 metų tęsti laikrodžių rodyklių sukinėjimą pirmyn-atgal.

Ši informacija neatitinka tikrovės. Direktyva dėl vasaros laiko nenustos galiojusi 2011-ųjų pabaigoje. Atvirkščiai, vos prieš porą savaičių Europos Komisija pranešė, kad vasaros laiko įvedimas ir atšaukimas bus taikomas mažiausiai iki 2016-ųjų.

Oficialiame „Europos Sąjungos žurnale“, kuriame skelbiami visi ES institucijų sprendimai ir pranešimai, šių metų kovo 17 dieną buvo paskelbtas tokio turinio „Europos Komisijos komunikatas dėl Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2000/84/EC dėl vasaros laiko vykdymo“:

„Vasaros laiko įvedimo grafikas. 2012-2016 metų periodui vasaros laikas bus įvedamas ir atšaukiamas 1 valandą UTC (universalus koordinuotas laikas; Lietuvos atveju tai 3 val. nakties kovą ir 4 val. nakties spalį) šiomis dienomis atitinkamai:
- 2012 m.: sekmadieniais, kovo 25 ir spalio 28 dienomis;
- 2013 m.: sekmadieniais, kovo 31 ir spalio 27 dienomis;
- 2014 m.: sekmadieniais, kovo 30 ir spalio 26 dienomis;
- 2015 m.: sekmadieniais, kovo 29 ir spalio 25 dienomis;
- 2016 m.: sekmadieniais, kovo 27 ir spalio 30 dienomis“.

2001 metų sausio 19 dieną priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva dėl vasaros laiko neturi galiojimo termino. Europos Komisija įpareigota kas penkerius metus paskelbti vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafiką, kuris turi galioti visoje ES.

Norint, kad direktyva būtų pakeista ir vasaros laiko įvedimas būtų atšauktas, Komisija dėl to turi inicijuoti visų 27 ES valstybių diskusiją, priimti atitinkamus dokumentus, kurie dar turėtų būti patvirtinti Europarlamente ir ES Vadovų taryboje. Be to, turi būti iš anksto paskelbta naujos direktyvos įsigaliojimo data, kad visos institucijos ir ekonomikos šakos suspėtų pasirengti sezoninio laiko įvedinėjimo atšaukimui.

Tokie dokumentai paprastai priimami ir įsigalioja tik per kelerius metus.

Europos Komisija kol kas neturi planų pradėti diskusijas dėl vasaros laiko atšaukimo ES valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje. Vadovaujamasi 2007 metais paskelbta Komisijos išvada, kad nei viena ES šalis nereikalauja panaikinti esamos tvarkos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų