Visų valstybės tarnautojų privačiųjų interesų deklaracijos nebus viešinamos. Taip nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Šį mėnesį komisija pakeitė liepą patvirtintas taisykles, kuriose buvo numatyta viešinti visų valstybės tarnautojų privačiųjų interesų deklaracijas.
"Visi privalo pateikti elektronines deklaracijas, tačiau viešinamos tik tų asmenų, kurių pareigybės imperatyviai numatytos įstatyme", – sakė VTEK sekretoriato vadovas Tomas Čaplinskas.
Grąžinus senąją tvarką, vieši bus politikų, valstybės pareigūnų, teisėjų, parlamento partijų pirmininkų ir jų pavaduotojų, valstybės ar savivaldybių institucijų vadovų ir jų pavaduotojų, politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų ir karjeros valstybės tarnautojų, einančių institucijų ar įstaigų struktūrinių padalinių vadovų pareigas, privačiųjų interesų duomenys.
Liepą tarnybinės etikos sargai buvo nusprendę, kad paviešinti reikia beveik visų deklaruojančiųjų duomenis, tai yra maždaug 100 tūkst. asmenų. Visuomenei neprieinamos būtų tik likusios operatyvinių, specialiųjų tarnybų darbuotojų deklaracijos.
Bet metų pabaigoje komisija pakeitė tokią nuostatą. Dabar teigiama, kad tik "komisijos patvirtintame pareigybių sąraše nurodytų valstybinėje tarnyboje dirbančių asmenų privačiųjų interesų deklaracijų duomenys yra vieši".
Laikinai VTEK pirmininko pareigas einanti vyriausia pagal amžių komisijos narė Gražina Imbrasienė teigė, kad dėl sprendimo paviešinti beveik visų asmenų deklaracijas ne tik kilo įvairių nesklandumų, pasipiktinimų, bet ir sulaukta kelių ieškinių teismuose.
Anot jos, VTEK mano, kad dėl privačiųjų interesų deklaracijų viešinimo turėtų pasisakyti Konstitucinis Teismas.
Sprendimas pristabdyti visų deklaracijų viešinimą priimtas atsižvelgiant į Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto, Krašto apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos ir Valstybės saugumo departamento "išreikštas pagrįstas abejones".
Užsienio reikalų ministerija teigė, kad deklaracijų viešinimas prieštarauja įstatymams. Tuometis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis aiškino, jog diplomatinės tarnybos specifika lėmė tai, kad šios tarnybos narių, kaip ir kitų statutinių pareigūnų, deklaracijų duomenys negali būti viešinami.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra pareiškusi, kad diplomatai turėtų viešai deklaruoti privačiuosius interesus.
Naujausi komentarai