Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniui – karti Maskvos piliulė

2009-08-11 23:59

Rusija siekia, kad Lietuva, taip pat Lenkija ir Vokietija, dalyvautų naujos atominės elektrinės (AE) statyboje Kaliningrado srityje.

Rusija nori, kad ir bendrovės iš šalių, į kurias elektra būtų eksportuojama, dalyvautų projekte, interviu laikraščiui "Litovskij Kurier" sakė Rusijos valstybės valdomos "Energoatom" viceprezidentas Sergejus Bojarkinas, atsakingas už elektrinės statybą.

Lenkijos "Gazeta Wyborcza" pabrėžia, kad Rusija ketina statyti 2300 megavatų AE, o jos statybos kainuotų maždaug 5 mlrd. eurų (17,3 mlrd. litų).

Numatoma, kad pirmasis blokas turi būti parengtas dirbti 2015-aisiais.

Pasak Lenkijos dienraščio, Lenkija ir kitos Baltijos šalys siekia padidinti savo energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, tačiau tai daro neryžtingai.

Lenkijos bendrovės "Polska Grupa Energetyczna" (PGE) valdybos pirmininkas Tomaszas Zadroga dienraščiui "Rzeczpospolita" neseniai atvirai prisipažino, kad su Lietuva vis sunkiau susišnekėti.

"Ceitnotas (pokalbiai – red. past.) su Lietuva, kuriai atstovauja bendrovė "Leo LT", tęsiasi jau keletą mėnesių. Mūsų susitikimų beveik nebuvo", – skundėsi T.Zadroga.

PGE vadovas pabrėžė, kad Lietuva per ilgai delsia su naujos AE projektu, ir net jeigu derybos pajudės iš mirties taško, lenkai naujos elektrinės Lietuvoje jau nebelaikys prioritetu. "Net jeigu dar šiemet pavyktų parengti "Ignalinos 2" projektą, energiją iš ten galėtume gauti tik maždaug 2018 m. – likus vos dvejiems metams, kai bus paleista pirmoji Lenkijos AE. Mums būtent šis projektas svarbiausias, į jį ir susitelksime", – sakė T.Zadroga.

Vis skeptiškiau Lietuvos planus pastatyti naują AE vertina ir šio projekto partneriai latviai bei estai.

Tokias partnerių nuotaikas pakurstė ne tik įstrigę darbai, bet ir vieši Prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimai, kai šalies vadovė išsakė abejones dėl naujos AE reikalingumo Lietuvai.

Tiesa, Energetikos ministerija tikina, kad naujos AE projektas plėtojamas visu greičiu. Energetikos viceministras Romas Švedas teigė, neva jau rudenį lenkams ir dėl dalyvavimo projekte taip pat abejojantiems latviams bei estams bus pateikta konstruktyvių žinių.

Šalims kaimynėms rugsėjį esą bus pateikti elektrinės maksimalios ir optimalios galios skaičiavimai, akcijų pasiskirstymo modeliai, kainos skaičiavimai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų