„Sprendimas buvo nutraukti tyrimą. Rėmėmės ankstesne komisijos praktika, kuomet buvo nemažai analogiškų atvejų, - BNS sakė VTEK narė Dalia Paulauskaitė. - Jis mus įtikino, kad tos atostogos buvo ne iš noro pagulėti kur nors pliaže, bet kad jis iš tikrųjų dirbo, kad jis turėjo oficialius susitikimus“.
Anot jos, Š.Birutis, sulaukęs Seimo opozicijos kritikos, padengė bilieto kainą, tad, komisijos nuomone, valstybei nebuvo padaryta žala.
Skundą pateikę Seimo konservatoriai Valentinas Stundys ir Arvydas Anušauskas tvirtino, kad oficiali Š.Biručio komandiruotė į JAV buvo numatyta birželio 29–liepos 5 dienomis, tačiau Kultūros ministerija apmokėjo verslo klasės bilietus birželio 29–liepos 11 dienomis.
Anot D.Paulauskaitės, pats Š.Birutis komisijai teisinosi, kad atostogų metu jis dalyvavo mažiausiai prieš pusmetį suplanuotuose darbiniuose susitikimuose su Gugeggenheimo muziejaus atstovais, kitais menininkais, lietuvių bendruomene ir kitais oficialiais asmenimis. Jis sakė atostogas pasirinkęs, nes dešimties dienų komandiruotė esą galėjo pasirodyti per ilga.
VTEK, atlikusi dar vieną tyrimą dėl ministro nedeklaruotų ryšių su Bulgarijoje registruota įmone „Agrolitas“, rugsėjį konstatavo, kad politikas supainiojo interesus. Š.Birutis interesus deklaravo tik kai apie jo valdomą įmonę buvo pranešta žiniasklaidoje. Po šio VTEK sprendimo opoziciniai konservatoriai reikalavo Š.Biručio atsistatydinimo, premjeras Algirdas Butkevičius paliko tai spręsti ministrą delegavusiems „darbiečiams“. Tuometinis Darbo partijos vadovas Valentinas Mazuronis rekomendavo Š.Biručiui VTEK sprendimą skųsti teismui - ministras tai yra padaręs.
Pats ministras buvo atvykęs, jis papasakojo tai, kad prieš vykdamas prieš pusmetį buvo suderinęs rimtus vizitus visam komandiruotės laikui su atsakingais asmenimis, pasaulinių organizacijų atstovais - Gugenheimo muziejaus atstovus, kitus menininkus, lietuvių bendruomenės atstovus. Jis paaiškino, kad buvo planavęs vizitą nuo 29 iki 11
Naujausi komentarai