Tai Ministrų kabinetas patvirtino vadovaudamasis ankstesniu Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisijos sprendimu.
„Ministerija, atsižvelgdama į tuos siūlymus, į esamą ir numatomą situaciją dėl COVID-19 protrūkio plitimo ir valdymo, siūlytų Vyriausybei pritarti vakcinos įsigijimui, konkrečiai pritariant vakcinų nuo COVID-19 ligos įsigijimo diversifikavimui, t. y. vakcinas įsigyjant iš skirtingų gamintojų, su kuriais EK sudaro išankstines vakcinų pirkimo-pardavimo sutartis“, – sakė A. Veryga.
Jo siūlymu, pritarta, kad įsigijamų vakcinų iš konkretaus gamintojo dozių kiekių nustatymui būtų taikomas EK numatytas pro rata (proporcinis – BNS) kriterijus, arba jos būtų perkamos pagal Vyriausybės pateiktą poreikį, kai pro rata kriterijus netaikomas, nebent būtų leista įsigyti mažesnį dozių kiekį ir šio kiekio pakaktų Lietuvos populiacijai paskiepyti. Anksčiau Vyriausybė numatė, kad būtų skiepijama apie 70 proc. Lietuvos gyventojų.
Vyriausybė, be kita ko, pritarė, kad gali būti įsigyta daugiau vakcinų nei reikia 70 proc. gyventojų.
„Toks dalykas gali atsitikti tokiu atveju, jei būtų sėkmingai pagaminta ne viena vakcina ir ne viena jų būtų įrodyta, kaip efektyvi“, – paaiškino A. Veryga.
Taip pat pavesta Užsienio reikalų ministerijai pradėti konsultacijas su Europos Sąjungai nepriklausančiomis valstybėmis dėl galimo dalies planuojamų įsigyti vakcinų dozių perleidimo – tiek pardavimo, tiek aukojimo.
Europos Komisija yra pasirašiusi sutartį dėl COVID-19 vakcinos įsigijimo su Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos kompanija „AstraZeneca“, bet kalbamasi dar su šešiais potencialiais gamintojais.
Premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras A. Veryga tvirtino, kad jei visos vakcinos bus patvirtintos kaip veiksmingos ir saugios, Lietuvai už jas gali tekti sumokėti per 100 mln. eurų, o nusprendus neįsigyti bent dalies vakcinų, šaliai kiltų rizika veiksmingos vakcinos nesulaukti apskritai.
Naujausi komentarai