Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius antradienį patvirtino naują pedagogų atlyginimų tvarką, pagal kurią darbo užmokesčio koeficientus galės nustatyti mokyklų vadovai.
Pedagogų profesinės sąjungos prognozuoja, kad tai sukels įtampą tiek tarp darbuotojo bei darbdavio, tiek tarp pačių pedagogų.
Nuo 2010 metų pradžios pedagogų darbo užmokesčio tvarka keisis įvedant minimalias ir maksimalias tarnybinių atlyginimų koeficientų ribas vietoje šiuo metu taikomų konkrečių koeficientų, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) pranešime spaudai.
Pasak G.Steponavičiaus, mokykloms savarankiškėjant stiprės ir pedagogų bendruomenės vaidmuo, o nauja pedagogų darbo užmokesčio tvarka padės mokykloms rasti optimaliausius lėšų panaudojimo variantus.
ŠMM pranešime spaudai rašoma, kad nustatant pedagogų atlyginimų koeficientus, mokyklų vadovai sprendimus turės suderinti su mokytojų atstovais.
Pasak ŠMM Švietimo ekonomikos skyriaus vyriausiojo specialisto Alvido Dekaminavičiaus, nustatydami pedagogų atlyginimą mokyklos vadovai turės atsižvelgti į išsilavinimą, pedagoginio darbo stažą bei kvalifikacinę kategoriją.
"Anksčiau buvo konkretus koeficientas duotas, konkretus atlyginimas, o dabar minimumas ir maksimumas yra pagal kiekvieną kriterijų - pagal stažą, išsilavinimą ir kvalifikacinę kategoriją", - BNS sakė A.Dekaminavičius.
Tuo metu gruodžio pradžioje švietimo ir mokslo ministras dalies profesinių sąjungų buvo apkaltintas Nacionalinio susitarimo laužymu, nes nauja pedagogų darbo užmokesčio tvarka esą leis nepagrįstai daug mažinti pedagogų atlyginimus bei sukels įtampą tiek tarp darbuotojų ir darbdavio, tiek tarp pačių pedagogų.
Naujausi komentarai