Pereiti į pagrindinį turinį

Nuo kitų metų mokytis ir tobulintis užsienyje bus galima pagal jungtinę programą

2013-11-07 09:51
BNS inf.
Pirmininkavimo ES proga Seimo rūmus papuoš vėliavos
Pirmininkavimo ES proga Seimo rūmus papuoš vėliavos / Tomo Urbelionio (BFL) nuotr.

Nuo 2014-ųjų mokytis, studijuoti, savanoriauti, stažuotis ir kitaip tobulintis užsienyje bus galima pagal jungtinę Europos Sąjungos (ES) mainų programą "Erasmus plius".

Įvairaus amžiaus ir interesų žmonėms skirta programa sujungs iki šiol atskirai egzistavusias programas: "Erasmus", "Comenius", "Leonardo da Vinci", "Grundtvig", "Veiklus jaunimas", "Erasmus Mundus", "Tempus", "Alfa", "Edulink" bei bendradarbiavimo su pramoninėmis šalimis - Australija, Japonija, Pietų Korėja ir kitomis - programą.

Pirmąkart prie šios programos galės prisijungti ir ES kaimynės Rytuose.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ketvirtadienį Vilniuje surengtame "Erasmus plius" pristatyme atkreipė dėmesį, kad Europos Sąjunga (ES) finansavimą didina tik švietimo ir mokslo programoms, tuo metu kitų sričių programoms mažina.

"Tai rodo tam tikrą ES dėmesį arba kryptį, nuostatas, į kur valstybės turėtų investuoti pirmiausia savo pinigus. Nes neparuošę naujų judresnių žmonių, turinčių daugiau gebėjimų, nebijančių jokių gąsdinimų iš šono, mes nepadarysime normalios Europos ir normalios Lietuvos - gaminančios, kuriančios ir augančios", - teigė jis.

Planuojama, jog naujos programos biudžetas bus 40 proc. didesnis. Numatoma, kad ja iki 2020 metų pasinaudos keturi milijonai žmonių.

"Europos Komisija akcentuoja padidintą biudžetą. Vadinasi, privalėsime išdalinti daugiau lėšų, privalėsime užtikrinti naują kokybę", - sakė programą administruosiančio Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Pasak ministro, dalyvavimas mainų programose skatins "susikalbėjimą tarp tautų" ir gerins įsidarbinimo galimybes, mat, anot jo, faktas apie stažuotę užsienyje, paminėtas gyvenimo aprašyme, daro įspūdį darbdaviams.

"Tai bus papildoma galimybė pagerinti įsidarbinamumą", - nurodė jis.

"Vienas iš naujosios programos tikslų - labiau orientuoti jaunimą į darbo rinką, todėl programa stiprins švietimo ir verslo sąsajas, o studentams ir profesinių mokyklų moksleiviams "Erasmus plius" suteiks dar daugiau galimybių atlikti tarptautines stažuotes ir įgyti reikiamos patirties būsimam darbui", - antrino D.Šutinytė.

D.Pavalkis taip pat pabrėžė, jog pirmąkart prie šios programos galės prisijungti Rytų partnerystės šalys: Ukraina, Baltarusija, Azerbaidžanas, Armėnija, Gruzija ir Moldova.

"Erasmus plius" taps bendra švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kuri bus įgyvendinama 2014-2020 metais. Ją Lietuvoje administruos Švietimo mainų paramos fondas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų