Daugiau fontanų Vilniuje neįjungs Pereiti į pagrindinį turinį

Daugiau fontanų Vilniuje neįjungs

Daugiau fontanų Vilniuje neįjungs
Daugiau fontanų Vilniuje neįjungs / Antano Slavinsko nuotr.

Sveikatos specialistai sako, kad per karščius žmonės turi ne tik gerti daug vandens, bet ir drėkinti kūną.

Varšuvos ugniagesiai šiomis dienomis labiausiai lankomose miesto vietose įrengė 12 miestiečius gaivinančių vandens užsklandų. Tuo metu Vilniaus savivaldybė taupo ir laiko išjungusi pusę miesto fontanų, pranešė LTV „Šiandien“.  
 
Ketvirtadienis buvo viena karščiausių dienų. Pasak visuomenės sveikatos specialistų, karštis, sumišęs su drėgme, yra itin pavojingas ir šilumos smūgį gali gauti net ir žmonės, būnantys pavėsyje.

„Šiandien temperatūra buvo 27–29 laipsniai, bet mūsų organizmas jaučia visai kitą temperatūrą – karščio indeksą. Jis šiandien buvo – 43 laipsniai“, – sakė Natalija Šliachtič, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos administratorė.

Gydytojai primena, kad šiomis dienomis reikia gerti daug vandens ir vengti saldžių skysčių – jie tik pagreitina organizmo dehidrataciją. Negalintiems išvažiuoti iš miesto patariama būti arčiau vandens telkinių – upių, fontanų.

„Užtenka praeiti ar pasėdėti prie fontano, nuo jo kylanti dulksna jau atgaivina žmogų ir jau yra gerai. Ir galėtų miestuose būti daug geriamojo vandens fontanėlių“, – teigė Viktorija Buzytė, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro vedėjos pavaduotoja.

Tačiau Vilniuje šiemet daugiau kaip pusė fontanų išjungti. Valdininkai sako, kad taupant pinigus šiemet iš trylikos buvo išjungti septyni fontanai.  

„Šiandien veikiantys fontanai kainuoja 113 tūkst. litų per sezoną, o nebeveikiantys fontanai kainuotų 154 tūkst.“, – teigė Virginijus Pauža, Vilniaus savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktorius.

Paklaustas apie galimybę įjungti fontanus per karščius, valdininkas teisinosi, kad didžiausi miesto fontanai prie Seimo rūmų bei Operos ir baleto teatro yra sugedę, ir jų remontui reikia beveik 7 mln. litų. Tačiau išjungti ir nauji – pavyzdžiui, Odminių skvere įrengtos vandens čiurkšlės, Vokiečių gatvės fontanas.

Visuomenės sveikatos centro specialistai perspėja, kad prieš lipant į fontaną būtina pasižiūrėti, ar švarus vanduo, nes jame gali būti sveikatai pavojingų bakterijų. Savivaldybė vandenį turėtų keisti, tačiau šiandien net ir pagrindinėje senamiesčio aikštėje vanduo buvo drumstas, žalios spalvos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra