Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį sprendė, ar paskelbti Vilniaus miesto savivaldybės gyventojų apklausą dėl nemokamo viešojo transporto. Diskusijoms įkaitus posėdžių salėje pasigirdo šūksniai ir grasinimai.
Nors buvo balsuojama dėl gyventojų nuomonės apklausos, nuotaika posėdžių salėje buvo tokia, tarsi tuo būtų priimtas ir pats sprendimas įgyvendinti šią tvarką.
Apklausos paslaugą pirks
Numatomas apklausos būdas – atrankinė gyventojų apklausa telefonu, kurią „vykdytų viešųjų pirkimų įstatymu nustatytas laimėtojas“ rugsėjo 20–30 dienomis.Apklausa formuluojama taip: „Ar pritariate nuomonei, kad Vilniaus mieste būtų nemokamas viešasis transportas?“
Po ilgų diskusijų už klausimo pateikimą komitetų svarstymui balsavo 23 tarybos nariai, prieš – 15, susilaikė, nebalsavo 6.
Projektą posėdyje pristatęs Romas Adomavičius vėl priminė Talino iniciatyvą, kur įvedama nemokamo viešojo transporto sistema.
„Ta mintis man pradžioje pasirodė iš fantastikos pasaulio, paskiau supratau, kad yra daug motyvų, kodėl taip reikia padaryti. Manau, kad tai reikia ir su Vilniaus gyventojais aptarti“, - sakė R.Adomėnas.
Lietuviškojoje apklausoje dalyvausiantiems siūlomi variantai vis tik iš karto skamba grėsmingai:
- Ar pritariate, kad nemokamai važiuoti Vilniaus miesto savivaldybės viešuoju transportu (autobusais, troleibusais) būtų leidžiama tik asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Vilniaus mieste?
- Ar pritariate, kad priėmus sprendimą vežti Vilniaus miesto gyventojus nemokamai, nuostoliai vežėjams būtų kompensuojami iš biudžeto lėšų, skirtų kitoms miesto gyventojų socialinėms reikmėms (švietimui, sveikatai, kultūrai, sportui ir pan.)?
Susikirto ne juokais
Kam tokius dalykus apskritai reikėjo inicijuoti, suprasti nelengva buvo daugumai tarybos narių, kadangi didžioji dauguma naująja viešojo transporto bilietų kainodara pasipiktinusių vilniečių toli gražu nereikalavo nemokamo transporto, o tik prašė grąžinti prieš tai buvusias kainas.
„Žmonės nevažiuoja viešuoju transportu dėl to, kad jis nepatogus. Be to, dabar piko valandomis ir taip sunku įsisprausti į troleibusą ar autobusą. Tiek įdėta į e. sistemą, ji irgi neveikia. Na, nuostabu“, - sakė tarybos narė Birutė Galinienė.
„Man atrodo, jūs iš viso neturite ką veikti“, - komentavo projektą tarybos narys Arturas Liudkovskis. „Žinoma, visi pasakys, kad gerai būtų nemokamai važinėti, bet pažiūrėkime, kokia kita to pusė. Iš ko bus atimta: iš sveikatos, iš kultūros, iš sporto, iš ko?“, - klausė tarybos narys Gediminas Švilpa.
„Paskaitykite iki galo, ten yra apie 15 metų senumo automobilius“, - nervingai atsakė R.Adomavičius.
Tuo tarpu tarybos narys Gediminas Rudžionis įsiuto, kai posėdžiams pirmininkaujantis meras Artūras Zuokas jam bekalbant išjungė mikrofoną.
„Minutė pasisakymui, pagal reglamentą“, - sakė A.Zuokas.
„Esate toks pats tarybos narys, tai savivalė ir chamizmas tarybos salėje!“, - piktinosi G.Rudžionis.
Jam toliau komentuojant R.Adomavičiaus pasisakymus, A.Zuokas pagrasino, kad prašysis apsaugos pagalbos.
Kartu numatyta ir sudaryti Apklausos komisiją: pats R.Adomavičius – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys, mero pavaduotojas (komisijos pirmininkas); Indrė Jakaitytė – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė (komisijos pirmininko pavaduotoja); Onutė Adulčikienė – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Teisės taikymo skyriaus vyriausioji specialistė; Vytautas Milėnas – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys; Šarūnas Valentas Valentinavičius – Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Bendruomenės reikalų visuomeninės komisijos atstovas; Algirdas Šešelgis – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius pavaduotojas (komisijos sekretorius); dar vienas siūlymo projekte neįrašytas.
Naujausi komentarai