Prokurorai apskundė A.Paleckiui palankų nuosprendį Pereiti į pagrindinį turinį

Prokurorai apskundė A.Paleckiui palankų nuosprendį

2012-02-01 00:36
Prokurorai apskundė A.Paleckiui palankų nuosprendį
Prokurorai apskundė A.Paleckiui palankų nuosprendį / Broniaus Jablonsko nuotr.

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra apskundė Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo dėl sovietų agresijos neigimo buvo išteisintas Socialistinio liaudies fronto vadovas Algirdas Paleckis.

Valstybinį kaltinimą palaikiusio prokuroro Egidijaus Šleiniaus teigimu, išteisinamasis nuosprendis A.Paleckiui priimtas nepagrįstai, nesivadovaujant baudžiamojoje byloje nustatytomis faktinėmis aplinkybėmis, teigiama pranešime. Pasak teisėsaugininko, byloje esantys įrodymai patvirtina A.Paleckio kaltę.

„Apeliaciniu skundu teismo prašoma priimti naują nuosprendį – A.Paleckį pripažinti kaltu ir jį nubausti laisvės atėmimu 1 metams, atidedant paskirtos bausmės vykdymą 2 metams“, - rašoma pranešime.

Sausio viduryje Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas konstatavo, kad A.Paleckis neturėjo tikslo neigti sovietų agresijos ir aukų.

Teismas padarė išvadą, kad kalbėdamas radijo laidoje A.Paleckis neminėjo okupacijos. Be to, iš sakinio „o kas buvo Sausio 13-tą prie, reiškias, prie bokšto? Ir kaip dabar aiškėja, saviškiai šaudė į savus“ esą matyti, kad pats A.Paleckis dar nėra iki galo susidaręs tokios nuomonės, o „ateities požiūriu gali paaiškėti, kad tokia nuomonė, jog saviškiai šaudė į savus, gali nepasitvirtinti“.

Apylinkės teismas taip pat konstatavo, kad A.Paleckis išsakė ne asmeninę, o teisiamajame posėdyje įvardytų šaltinių nuomonę.

Tai buvo pirmasis nuosprendis Lietuvos teismų istorijoje dėl Sovietų Sąjungos įvykdytos agresijos neigimo.

A.Paleckis baudžiamojon atsakomybėn patrauktas, kai 2010 metais žiniasklaidai pareiškė, jog 1991 metų sausio 13 dieną „saviškiai šaudė į savus“.

1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Vilniaus televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo, kuris 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra