Publikai renkantis į „Žalgirio“ areną pasiklausyti dirigento Valerijaus Gergijevo ir Sankt Peterburgo Marijos teatro simfoninio orkestro, apie 50 korporacijos „Neo Lithuania“ protestuotojų ant tiltų į Nemuno salą degino žvakutes ir dalijo 1991 metų sausio 14 dieną išleisto laikraščio kopijas.
„Nepainiokit muzikos su politika“, – protesto akcijos organizatorių prašė viena moteris iš minios, plūstančios į koncertą.
„Mes tikrai neabejojame V.Gergijavo talentu ir nesame prieš jį nusiteikę. Tačiau mes labiau džiaugtumėmės, jei jis koncertuotų kitą dieną“, – sakė akciją suorganizavusios korporacijos „Neo-Lithuania“ atstovė Rima Aukštuolytė.
„Neo-Lithuania“ nuomone, garsaus menininko pasirodymas sausio 13 dieną – ne laiku, nes „ jis gerai sutaria su Rusijos valdžia“.
„V.Gergijevas turėjo žinoti, kokia tai diena Lietuvai“, – sakė „Neo-Lithuania“ pirmininkas Algirdas Liutkus.
„Aš esu gimęs sausio 13 dieną, o 1991 metais savo 40 metų jubiliejų sutikau prie bokšto. Kodėl aš dabar turiu kažkam aiškinti, kur tada buvau? O kur buvo jie (akcijos organizatoriai – red. past.)? Bet aš ant jų nepykstu. Juk tam ir kovojome, kad visi galėtų pasakyti tai, ką nori“, – eidamas į koncertą sakė Algirdas Folosas.
„Tikrai nieko neketiname atkalbinėti nuo ėjimo į koncertą. Tiesiog norime visiems priminti, kokia ši diena“, – sakė A.Liutkus.
Tačiau netrukus taikaus protesto akcija įgavo kiek kitokią formą. Protestuotojai, kurie turėjo leidimą tik tyliai protesto akcijai ties „Žalgirio“ arenos prieigomis, pabandė prasibrauti į vidų. Apsaugai jie paaiškino, kad norėtų tęsti protestą viduje, o patekti į areną turi teisę, mat yra įsigiję bilietus. Apsaugininkai to neleido. Protestuotojai buvo apsivilkę marškinėliais su užrašais „Aš palaikau Gruziją“. Žiniasklaidai jie aiškino, kad neįleisti buvo būtent dėl marškinėlių.
Šio smulkaus incidento į koncertą susirinkę daugiau nei 6 500 klausytojų net nepastebėjo.
Naujausi komentarai