Minint Pasaulinę kurčiųjų dieną spalio 19 d. Vilniaus rotušės aikštėje vyko šventė „Tylos gatvė", kurios tikslas - keisti visuomenės požiūrį į kurčiuosius ir parodyti, kad bendravimui ir bendram darbui nėra būtina kalba.
„Tylos gatvės" projektas skirtas tam, kad girdintieji geriau pažintų kurčiuosius. Tyloje gyvenantis žmogus taip pat bendrauja, jaučia, supranta, kuria. Siekiame drauge su girdinčiaisiais sukurti tokią erdvę, kuri simbolizuotų vieningą, vientisą visuomenę, be jokių iškreiptų žvilgsnių į kurtumo negalią turinčius žmones", - sakė VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro kultūrinės veiklos koordinatorė Rasa Paulauskaitė.
Šventės metu vilniečiai buvo kviečiami į kurčiųjų rankdarbių mugę, visuomenei pristatyta kurčiųjų paveikslų paroda, visi norintieji save išreikšti be žodžių buvo mokomi gestų kalbos.
Miesto centre susirinkę žmonės galėjo pasijusti tikrais dailininkais piešdami ant molberto profesionalų naudojamais dažais ir teptukais. Šventės akcentu tapo didelis, apvalios formos „rutulys", kurį svečiai drauge su kurčiaisiais išpiešė dažais, įsijungdami į bendrą veiklą, kūrė vieną pasaulio paveikslą, taip parodydami, jog kurtumas nėra kliūtis bendrauti vieningoje visuomenėje.
„Tikime, kad šis renginys padėjo bent kiek daugiau atverti vartus į bendravimą tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų. O atėjusiesiems į šventę kartu tai buvo ir puiki proga pasimokyti suprasti ir pajusti kitą žmogų be kalbos - savybių, kurios sutvirtina santykius tarp žmonių", - mintimis apie renginį dalinosi VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė J. Konstantinavičiūtė.
Lietuvoje yra 30 tūkst. žmonių, kurie dėl įvairių priežasčių visiškai ar dalinai negirdi. Kurčiuosius vienijanti organizacija - Lietuvos kurčiųjų draugija - gyvuoja jau 70 metų.
Naujausi komentarai