Vilniaus meras Vilius Navickas pažadėjo nugriauti sovietmečiu pastatytas Žaliojo tilto skulptūras iškart, kai Kultūros paveldo departamentas išbrauks jas iš valstybės saugotinų objektų sąrašo.
Tokį pažadą meras davė ketvirtadienį dalyvaudamas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos Vilniaus miesto skyrių sueigos konferencijoje, skelbia portalas delfi.lt.
"Mes kreipėmės į Kultūros paveldo departamentą, kad būtų išimtos šios skulptūros iš valstybės saugotinų objektų. Tai aš, V.Navickas, gyvenantis teisinėje valstybėje ir besilaikantis įstatymų, jums garantuoju, kad kai šios skulptūros bus tikrai išimtos iš valstybės saugotinų kultūros paveldo objektų, nedelsiant jas nuimsim. Aš elgiuosi taip, kaip numato įstatymai", - atsakydamas į vieno partijos kolegos klausimą sakė meras.
Dar vasarį Vilniaus miesto savivaldybė kūrė planus restauruoti nušiurusias sovietines skulptūras, kai šiam darbui ateis eilė. Tada Vilnius atmetė Maskvos valdžios pasiūlymus atlikti Žaliojo tilto skulptūrų atnaujinimo darbus. Sostinės savivaldybė tuomet tikino, kad Masvos ketinimai „yra išankstiniai ir neturintys pagrindo“.
Vilniaus savivaldybė buvo išplatinusi pranešimą, kuriame tvirtino, kad „skulptūras atnaujins savo jėgomis, kai tam ateis laikas“.
„Be Žaliojo tilto skulptūrų, mieste yra ir kitų paminklų bei erdvių, kurias būtina atnaujinti. Tai Žemaitės skveras ir paminklas rašytojai, Jono Pauliaus antrojo aikštė, A. Sacharovo įamžinimo vieta. Žaliojo tilto skulptūros - vienas iš objektų, kuriuos atėjus laikui rengiamasi remontuoti, tačiau jam, kaip ir kitiems, užsienio paramos neprašome“, - tuomet pranešime cituotas Vilniaus meras V.Navickas.
Praėjusių metų birželį buvo svarstoma, kad sovietinių skulptūrų restauravimui prireiktų apie 100-150 tūkst. litų.
Kolūkietį, kareivį, darbininką ir studentą vaizduojančios Žaliojo tilto skulptūros pastatytos 1952 m. Tikrieji skulptūrų pavadinimai yra „Žemės ūkis“, „Pramonė ir statyba“, „Taikos sargyboje“ ir „Mokslo jaunimas“.
Naujausi komentarai