Vilniuje tradiciškai minimos Tibeto nacionalinio sukilimo metinės Pereiti į pagrindinį turinį

Vilniuje tradiciškai minimos Tibeto nacionalinio sukilimo metinės

2011-03-10 12:31
Vilniuje tradiciškai minimos Tibeto nacionalinio sukilimo metinės
Vilniuje tradiciškai minimos Tibeto nacionalinio sukilimo metinės / Šarūno Mažeikos nuotr.

Vilniuje ketvirtadienį bus minimos 52-osios Tibeto nacionalinio sukilimo metinės.

Vidurdienį rengiamas tradiciniu tapęs piketas prie Kinijos ambasados.

Pavakare Rotušės aikštėje bus iškelta Tibeto vėliava ir perskaitytas kasmetinis Dalai Lamos XIV laiškas, skirtas sukilimo metinėms, po to vyks minėjimas Seimo Europos informacijos biure.

Vakaro metu bus parodytas dokumentinis filmas "Dalai Lamos vizitas Lietuvoje", pasakojantis apie 1991 metais, praėjus pusantrų metų po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir pusmečiui po Sausio 13-osios įvykių, vykusį Dalai Lamos apsilankymą.

Susirinkusiesiems taip pat bus demonstruojama juosta "Kas iš mūsų liko" - tibetietės pabėgėlės pasakojimas apie grįžimą į Tibetą ir jos slapta atneštą Dalai Lamos žinią savo tautiečiams.

Dieną prieš Kovo 11-ąją, kai Lietuva švęs savo Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Tibetas mini 52-ąją sukaktį nuo tibetiečių nacionalinio sukilimo, kurį numalšinusi, Kinija okupavo Tibetą, o 14-asis Dalai Lama ir tūkstančiai tibetiečių turėjo bėgti iš savo krašto, tūkstančiai jų žuvo.

Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama sako siekiantis ne Tibeto nepriklausomybės nuo Kinijos, bet realios autonomijos, kuri garantuotų Tibeto kultūros bei religijos išlikimą.

Daugiau nei dešimt metų Vilniuje, solidarizuojantis su okupuota tibetiečių tauta, kovo 10-ąją rengiamas Tibeto sukilimo minėjimas. Viena iš šios idėjos iniciatorių buvo rašytoja Jurga Ivanauskaitė.

Lietuva Himalajų kalnuose esantį Tibeto regioną laiko Kinijos dalimi, tačiau kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pasisako už taikų Kinijos valdžios ir tibetiečių dvasinio lyderio Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra