Pirmiausia, grybelis apima skruzdės smegenis, vėliau pradeda juos kontroliuoti ir priverčia skruzdę persikraustyti į grybeliui palankią aplinką.
Galų gale, suradus tinkamą grybelio vystymuisi ir dauginimuisi palankią aplinką, jis nužudo skruzdėlę, išaugdamas iš jos galvytės.
Nors šis procesas atrodo lyg būtų nurašytas nuo mokslinės fantastikos knygos, tačiau mokslininkai ištyrė, jog gamtoje jis iš tiesų egzistuoja, praneša newser.com. Tyrėjai aptiko keturias grybelio rūšis, kurios tik taip išgyvena atogrąžų miškuose Brazilijoje.
Tyrimo vadovas Davidas Hughesas mano, kad jos atsirado dėl besikeičiančio klimato ir dėl to taip pat besikeičiančių atogrąžų miškų. Tyrimą mokslininkų komanda pradėjo po to, kai buvo pastebėta daug įvairių grybelinių organizmų ant negyvų skruzdžių. Manoma, kad visos keturios grybelio rūšys atakuoja skirtingas keturias skruzdėlių rūšis, prie kurių naikinimo gali geriausiai prisitaikyti, skelbia nationalgeographic.com.
„Tai rodo, kad tropiniuose miškuose greičiausiai yra tūkstančiai skruzdžių–zombių. Turime surinkti tokių pavyzdžių, ypač tų, kurie pavojingiausi gamtai“, – sakė D. Hughesas.
Kaip atrodo „skruzdėlės–zombiai“ galite pažiūrėti čia.
Naujausi komentarai