Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Pereiti į pagrindinį turinį

Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą

2011-09-26 19:35
Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą Milžiniškos afrikietiškos sraigės užkariauja Floridą

Majamis (JAV) geriausiai žinomas dėl savo gražių paplūdimių, šiltų orų ir pašėlusio naktinio gyvenimo, bet panašu, kad prie šio sąrašo reiks pridėti ir milžiniškas sraiges.

Šios invazinės sraigės (Achatina fulica) gali užaugti iki 25 cm ilgio ir 10 cm pločio. Tai jau trečiasis jų bandymas apsigyventi Majamio apylinkėse nuo 1966 m.

Jų skaičiaus didėjimas verčia sunerimti žemdirbius, o valdžios institucijos jau išplatino pranešimus, kuriuose gyventojus ragina nedelsiant pranešti apie „įtartinas sraiges“.

Vietinis laikraštis „Miami Herald“ jas aprašo kaip „vienas pavojingiausių ir daugiausiai žalos pridarančių sraigių pasaulyje“.

Jos minta mažiausiai 500 augalų rūšių, padeda per 1200 kiaušinėlių per metus, bei platina nemirtinos formos meningitą (infekcinis nervų sistemos susirgimas). Sraigės yra hermafroditės - turi abiejų lyčių reprodukcinius organus, todėl gali taip gausiai daugintis. Jų gyvenimo trukmė taip pat netrumpa - 9 metai. Pasaulyje jos pripažįstamos kaip labai didelę žalą žemdirbystei darantys padarai, jomis uždrausta prekiauti beveik visame pasaulyje. Į JAV jas galima įvežti tik su specialiais leidimais arba mokslinių tyrimų tikslais.

Praeitą savaitę buvo gauti pirmi pranešimai apie šias rajūnes ir iki dabar iš vienos kvadratinės mylios (1,6 km2) jų urinkta apie 1000.

Pirmą kartą šios sraigės pasirodė Floridos valstijoje 1966 m. Buvo išsiaiskinta, kad jas iš Havajų atsigabeno vienas berniukas ir paleido į laisvę. Tuomet valstijai tai kainavo per 1 mln. dolerių, kad jų atsikratytų.

Surinktos sraigės dedamos į šaldytuvus. Anot valdžios įstaigų, tai „humaniška mirties bausmė“. Toks pareiškimas jau susilaukė nepasitenkino iš kai kurių gyvūnų apsaugos aktyvistų ir organizacijų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra