Per daug nesidžiaukite, naujas mokslininkų išradimas daiktą nematomą gali padaryti tik 110 nanosekundžių, tačiau nematomo žmogaus idėja gali greitai tapti realybe.
Fizikai sukūrė patį pirmą „laiko apsiaustą“, kuriame daiktai tampa nematomi ne tik erdvėje, bet ir laike, rašo „Daily Mail“.
Mokslininkai siuntė šviesos pluoštą per du „laiko lęšius“, kurie šviesą sulėtino ir suspaudė iki jai grįžtant į pradinę būseną.
Tai sukūrė laiko skylę, kurioje vykstantys procesai tampa nematomi.
Tuo metu žmogaus akiai matomas vienas daiktas, kai už jo vyksta visai kas kita.
Mokslininkų teigimu, kol kas nematomi veiksmai gali vykti tik iki 120 nanosekundžių.
Nematomumo apsiaustas mokslininkų svajone buvo jau seniai. Ši idėja panaudota ir ne viename filme bei knygoje.
Taip, kaip nematomumo "apsiaustas" „apkabina“ šviesos fotonus, kad paslėptų objektus, laiko "apsiaustas" manipuliuoja šviesa, kad būtų pasiektas tas pats rezultatas.
Pagrindinis skirtumas tarp šių dviejų apsiaustų idėjų yra tas, kad vietoj to, kad lenktų šviesos spindulius, naujas išradimas juos sulėtina ir greitina, kad būtų sukurta „skylė“, kurioje daiktai dingtų.
Mokslo internetinis puslapis posci.com šį efektą apibūdino kaip greitkeliu vykstantį eismą.
„Kai norima, kad kažkas pereitų kelią, reikia sustabdyti eismą. Tuo pačiu metu yra sulėtinamas visas eismas, kad atsirastų tarpas, leidžiantis perkirsti kelią. Viskas, kas tuo metu vyksta perėjimo vietoje lieka nepastebėta, gale sulėtėjusiems automobiliams“, - rašoma tinklalapyje.
Šis atradimas priklauso Kornelio universiteto (JAV) mokslininkų grupei.
Naujausi komentarai