Pereiti į pagrindinį turinį

Žvilgsnis į Everesto kalną – per interneto kamerą

2011-10-20 19:16
Žvilgsnis į Everesto kalną – per interneto kamerą
Žvilgsnis į Everesto kalną – per interneto kamerą / Scanpix nuotr.

Projekto „Everest Share 2011“ metu mokslininkai atlieka nuolatinius oro sąlygų stebėjimus Everesto viršukalnėje. Kartu su kitais techniniais oro stebėjimo sprendimais naudojama ir „Mobotix“ interneto kamera, kurios filmuojamus vaizdus galima stebėti internete.

Nuolatos atnaujinamas nuotraukas galima rasti šiame puslapyje. Taip įspūdingiausiu pasaulyje kalnu galima pasigėrėti neiškėlus kojos iš namų. Vaizdas iš kameros atnaujinamas kas 5 minutes, o pati kamera vaizdus perduoda šviesiuoju paros metu nuo 6 val. iki 18 val. vietos laiku (12.45-0.45 val. Lietuvos laiku).

Vaizdus nuo Everesto viršukalnės visam pasauliui perduodanti „Mobotix“ kamera veikia labai neįprastoje interneto kameroms aplinkoje. Ją vienareikšmiškai galima vadinti aukščiausiai veikiančia interneto kamera pasaulyje, sugebančia atlaikyti net pačias atšiauriausias klimato sąlygas.

Šiam projektui vadovaujantis Italijos mokslo komitetas „Ev-K2-CNR“ interneto kameros modelį „Mobotix M12“ yra sumontavęs ant gretimos 5675 metrų aukščio Kala Pattharo viršukalnės. Kameros objektyvas fiksuoja ir 8848 metrų aukščio Everesto vaizdus ir 7900 m aukštyje esančią pietinę perėją. Kameroje įmontuotas belaidžio ryšio siųstuvas užfiksuotus vaizdus perduoda į 5050 metrų aukštyje įrengtą „Ev-K2-CNR“ laboratoriją-observatoriją. Gauti vaizdai iš jos siunčiami į Italiją tolesniems tyrimams.

Atlaiko ekstremalias sąlygas

Elektros energiją „Mobotix“ kamerai tiekia saulės baterijos, o jos korpusas yra pritaikytas atlaikyti atšiaurias aplinkos sąlygas. Kamera gali fiksuoti aukštos kokybės vaizdus net ir itin žemoje temperatūroje, kuri ant viršukalnės pasiekia -30 laipsnių šalčio.

Everesto stebėjimo kamerą įrengė italų inžinieriai, padedami nepaliečių komandos, o darbams vadovavo „Ev-K2-CNR“ komiteto technikos vadovas Giampietro Kohlas.

„Praleidome daugybę mėnesių ieškodami idealios techninės konfigūracijos ir testuodami šią sistemą. Tai buvo įkvepiantis darbas, nes žinojome, kad valdysime aukščiausioje pasaulio vietoje įrengtą interneto kamerą“, – kalbėjo G. Kohlas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra