Nauja tvarka būtų sveikintina, jei viskas būtų daroma ne taip skubotai ir atsainiai. Kiekvienos mokyklos valgyklos darbuotojai tai vertina ir daro pagal savo požiūrį.
Pvz., mūsų mokykloje nueita lengviausiu keliu: nebeliko sriubų, duodamas vienas karštas patiekalas, sultys iš pakelio ir vaisius. Būtų gal ir nieko, bet pietūs kainuoja 6 litus, pasirinkti antrojo patiekalo nėra galimybės – ką duoda, tą turi valgyti.
Nei porcijos dydis, nei kokybė nepasikeitė. Gavai koteltą, nenori – nevalgyk. Taip ir atrodė stalai po pirmokų pietų... Vieną dieną davė koldūnų, tai, va, idomu: ar jie gaminti, ar pirktiniai (kažkaip abejoju, kad juos lipdė). Vaikai skundėsi, kad tie koldūnai vandenyje plaukiojo.
Sultys pakelyje – tikrai per brangu. Tada aš jų iš namų galiu įdėti. Vieną dieną davė po didelį blizgantį importinį obuolį, kai dar lietuviškų pilna. Kitomis dienomis davė po mandariną ar apelsiną – o tai irgi yra brangu. Juo labiau kad ne visi valgo. Bet va – įskaičiavom į kainą, ir viskas – pasirinktas lengviausias kelias.
Tokiu atveju bent pasiūlytų iš 2–3 patiekalų pasirinkti: gal vaikas tik miltinius, bulvinius, varškės ar mėsiškus patiekalus valgo. Kai duodavo sriubos, tai gal ir ne visi ją valgydavo, bet bent pasirinkimas būdavo: jei vaikas nenori antrojo patiekalo, nors sriubos pasrebia.
Žodžiu, manau, kad viskas priklauso nuo personalo požiūrio į maistą. O kad bus vaikų, kažko nemėgstančių, tai faktas. Džiugina vienintelis faktas, kad mokyklos parduotuvėlėje neliko gazuotų gėrimų, saldainiukų ir t.t. Bet šalia yra "Iki", kurioje yra visko, ko tik širdis geidžia. Va čia ir pasireiškia tėvų įtaka: kaip jie įteigia vaikams, kas yra sveika, o kas ne. Aš paprasčiausiai neduodu pinigų – pietus pavalgo, o visa kita – namie. Tikėkimės, kad tai tik mokslo metų pradžia, o jei ne – reikės kalbėti su mokyklos vadovybe.
Naujausi komentarai