A.Kaminskaitės nuomonės "Šiaurietiškas vaikščiojimas – kvailystė" ("Klaipėda", 2013 10 03) atgarsiai.
Negaliu likti abejinga pareikštai nuomonei apie šiaurietiškojo ėjimo "nenaudą".
Aš pati esu sertifikuota šiaurietiškojo vaikščiojimo instruktorė, jau trečius metus mokau teisingos vaikščiojimo technikos ir vedu reguliarius užsiėmimus. O ir savo magistro darbe, taip pat remdamasi praktine ir moksline patirtimi, analizuoju šiaurietiškojo ėjimo psichofiziologinį poveikį. Apibendrindama savo patirtį norėčiau atsakyti į gerb. Aldonos Kaminskaitės neigiamus pastebėjimus apie šiaurietiškąjį ėjimą.
Vis didėjantis fizinis pasyvumas ir paplitusios nejudraus gyvenimo būdo sukeltos ligos šiandien tampa pagrindinėmis pasaulio sveikatos problemų priežastimis. Galėčiau teigti, jog būtent dėl šių problemų kyla būtinybė atrasti efektyviausius ir kiekvienam priimtinus sveikatos išsaugojimo būdus.
Vienas tokių išrastų metodų – šiaurietiškasis ėjimas, vaikščiojimas specialiai pritaikytomis lazdomis (ne slidininko). Tai darant ypač aktyvuojami viršutinės kūno dalies raumenys, labiau dirbti priverčiami pečių, rankų ir liemens raumenys.
Sistemingas vaikščiojimas lazdomis storina ir tvirtina skeleto kaulus, gausina kaulų ląsteles, didinamas raumenų energetinis potencialas, aktyvinamos aerobinės ir anaerobinės reakcijos (raumenyse padaugėja mioglobino), teigiamai veikiama kraujotakos sistema, širdis (atsiranda daugiau medžiagų: glikogeno, baltyminių junginių).
Vaikščiojimas taip pat stiprina raumenis, esančius prie stuburo, mažina susikaupusių toksinų poveikį, trigliceridų bei „blogojo“ cholesterolio kiekį, krešulių susidarymo galimybę bei arterijų kalkėjimą. Taip mažinama osteoporozės, infarkto tikimybė, per trumpą laiką pagyvinamos kitos pagrindinių organų ir sistemų veiklos.
Taigi noriu teigti, jog šiaurietiškasis ėjimas gali būti puiki prevencinė priemonė ir sveikatos siekimo motyvatorius. Vaikščiodami lazdomis galime kompensuoti kasdienį judėjimo stygių ir užkirsti kelią daugeliui ligų. Lietuvos gydymo įstaigos šiaurietiškąjį ėjimą rekomenduoja kaip veiksmingą reabilitacijos priemonę.
Ir pagaliau – šiaurietiškasis ėjimas – tai puikus laiko leidimas gamtoje, atsipalaidavimo, bendravimo su bendradarbiais, draugais ir šeima būdas, gamtos ir vietovių pažinimo dalis, nes fizinį judėjimą papildo daug džiaugsmo teikiantys bendravimo ir pažinimo įspūdžiai.
Naujausi komentarai