Quantcast

Kalėdų siuntų atgarsiai: galiausiai atsiėmiau dovaną ir verkdama parėjau namo

  • Teksto dydis:

Lietuvos paštas skelbia, kad pernai į paštų skyrių atnaujinimą investavo beveik 800 tūkst. eurų. Pagal šiuolaikišką koncepciją įrengti pašto skyriai, įkurti keturi siuntų centrai, tačiau skundai liejasi nesustodami.

Po „Kauno dienos“ rašinio apie siuntų atsiėmimo niuansus Lietuvos pašte, redakciją pasiekė daugybė skambučių. Skambinę vyresnio amžiaus žmonės skundėsi taip ir negavę Kalėdoms jiems siųstų sveikinimų, laiškų, pasakojo apie jiems sudėtingą naują siuntų atsiėmimo tvarką.

„Į tokias situacijas, kurias aprašėte rašinyje „Lietuvos paštas verčia ieškoti alternatyvų“, pateko ir mano pažįstamos. Bet štai kas nutiko su mano siunta. Mano sūnūs su šeimomis gyvena JAV. 2021 m. gruodžio 6 d. iš Ilinojaus valstijos Dumoulino gyvenvietės marti išsiuntė man savo rankų darbo Kalėdų dovanėlę – du labai plono šilko šalikėlius, beretę ir atviruką. Siuntos svoris – 0,285 g. Gruodžio 22 d. siunta jau buvo Vilniuje, Metalo g. 5, logistikos centre.

Galiausiai atsiėmiau dovaną ir verkdama parėjau namo. Parašiau vaikams ir pasakiau, kad daugiau nieko nesiųstų.

Bet aš apie tai nieko nežinojau. Vaikai paskambino pasveikinti per Kalėdas ir tada sužinojau apie dovanėlę. Vėliau elektroniniu paštu jie atsiuntė siuntos išsiuntimo kvito kopiją. Ten buvo siuntos numeris, užrašas "dovana mamai" ir įkainis – 32 JAV doleriai.

Pagal siuntos numerį ėmiau ieškoti man skirtos dovanos Lietuvos pašte. Gavau atsakymą, kad ji yra logistikos centre Vilniuje. Tai kodėl paštas neatvežė jos į mano 42-ąjį pašto skyrių Kaune? Visada gaudavau pranešimą į pašto dėžutę, nueidavau į pašto skyrių su pasu ir atsiimdavau dovanėles.

Tačiau šį kartą prasidėjo nervų tampymas. Rašiau laiškus info@post.lt. Gaudavau autoatsakiklio atsakymus, kad pristatysime, kad mes jauni, dar mokomės. Palinkėdavau jiems sėkmės darbuose ir laukiau. Bet žinau, jei per mėnesį neatsiimsiu, dovaną išsiųs atgal.

Vėl rašau Lietuvos paštui. Pasiūliau, jei neaišku, kas ten yra, tegul atplėšia ir pažiūri, aš nepyksiu. Gal po kokio septinto laiško parašė, kad reikia kompiuteriu pildyti deklaraciją.

Na ir prasidėjo. Sistema niekaip neleido man jos užpildyti. Po kelių valandų sėdėjimo prie kompiuterio pagaliau pavyko. Tada gavau laišką, kad reikia sumokėti tris eurus, nors siuntėjas viską apmokėjo.

Aš e.banku nesinaudoju, man beveik 76 metai. Bijau, kad telefoniniai sukčiai neišviliotų paskutinių pinigėlių, kuriuos saugau laidotuvėms. Pernai birželį palaidojau savo vyrą, likau visai viena. Dėl pandemijos net vaikai negalėjo atvykti į laidotuves. Labai buvo skaudu, kad net Kalėdų dovanėlė šitaip ilgai keliauja.

Paprašiau dukterėčios, ji pervedė tuos 3 eurus muitinei. Pagaliau gavau pranešimą, kad siunta jau Kaune, 42-ajame pašto skyriuje. Buvo sausio 25 d. Negana to, parašė, kad atsiimti siuntą turiu iki sausio 26 d., nes kitaip išsiųs atgal. Tai gerai, kad niekur nebuvau išvykusi. O jei aš būčiau ligoninėje ar kur pas gimines, kurie gyvena už 120 km?

Galiausiai atsiėmiau dovaną ir verkdama parėjau namo. Parašiau vaikams ir pasakiau, kad daugiau nieko nesiųstų. Nuo Kalėdų iki sausio 26 d. man tampė nervus. Juk senatvėje padidėja jautrumas, o ir sveikata – vis silpnyn. Sėdžiu ir galvoju apie tuos senukus, kurie gyvena kaime arba kad ir mieste, bet neturi kompiuterių ir išmaniųjų telefonų, neturi už ką net laikraštį prenumeruoti, prastai girdi ir mato, visą gyvenimą dirbę ir mokesčius mokėję, tačiau nenusipelnę kitokio aptarnavimo net iš savo tėvynės Lietuvos pašto?

Mano karta yra pokario vaikai. Okupacijos metais dirbome įstaigose, laisvalaikį leidome ne Turkijoje ar Ispanijoje, o savo kolektyviniuose sodeliuose. Dirbome, auginome daržoves ir vaisius savo šeimoms, nes atlyginimai buvo maži ir parduotuvėse nieko gero nebuvo.

Niekaip nesuprantu, nejaugi neįmanoma palengvinti senam žmogui siuntos atsiėmimo tvarkos? Nejaugi mielos Kalėdų smulkmenos, kuri praskaidrintų vienatvę, turi laukti mėnesį ir patirti šitiek nepatogumų, kad atsiimtum tai kas tau priklauso?“ – Lietuvos pašto darbu piktinosi pensininkė Birutė iš Kauno.

„Aš taip ir nesulaukiau draugės sveikinimo ir laiško iš Amerikos. Net nežinau, ar verta ieškoti. Gal būčiau nieko ir nesužinojusi, bet kartais su drauge susiskambiname. Kai po Kalėdų sulaukiau jos skambučio, draugė pasiteiravo apie laišką. Pasakiau, kad nieko nesulaukiau. Paskaičiavome, kad nuo išsiuntimo jau buvo praėjęs ne mažiau kaip mėnuo.

Visada labai laukiu jos laiškų. Jau buvau praradusi viltį, kad jos laiškas atsiras, bet po jūsų rašinio supratau, kad gal dar ne viskas prarasta. Supratau, kad procesai Lietuvos pašte užtrunka labai ilgai. Ar tikrai taip turėtų būti? Ar tikrai Kalėdų sveikinimus ir laiškus turėtume skaityti vasario mėnesį?

Aš kantri, nors ir labai pavėluotai, dar viliuosi sulaukti draugės laiško“, – vylėsi pensininkė Genovaitė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vatnykas

Vatnykas portretas
Pėsčiom laišką galima atnešti kur kas greičiau, nei siųsti per Lietuvos paštą. Net iš užsienio.

tokią

tokią portretas
įstaigą reikia uždaryti,jei ji neveiksni ir nesugeba organizuoti darbo.Kodėl privačios siuntų tarnybos gerai dirba?

Vanda

Vanda portretas
Viskas parašyta taip, kaip ir man nutiko. Yra žiauru. Vaikai nebegali atsiųsti dovanų, nes mes, nors nesame debilai, nesugebame jų pasiimti - tokia kvaila tvarka. Būk tai Amerika yra mūsų didieji draugai, bet pašto ji prilyginama "bananų" respublikai. Aš prašiau pašto darbuotojos, kad pasakytų savo viršininkams, jog žmonės nepatenkinti. Bet turbūt klerkai bijo viršininkų, arba jiems tas pats - gerai jų įstaiga dirba, ar ne.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

  • Nusilenkti Mamai
    Nusilenkti Mamai

    Draugė net šastelėjo nuo mobiliojo telefono. „Nenoriu matyti to išsigimimo!“ – nė nedirstelėjo į nuotrauką, kurioje ant baltai užklotos pakylos gėlių jūroje guli ... šuo. Pašarvotas. Savo skausmu socialin...

    1
  • Skaniai gyvename
    Skaniai gyvename

    Valgai vynuogę ir stebiesi: Pietų kraštų vaisius vidury žiemos. Kaduise, prieš 30 metų, ir rudenį negaudavai. O dabartės – bet kuriuo metu, bet kokiais kiekiais. Bet kažkas kikena: gal jis nežino, kaip tikros vynuogės atrodo: gels...

    13
  • Putinai kyla į paviršių
    Putinai kyla į paviršių

    Bolševikai nebuvo vienintelė jėga 1917-aisiais siekusi perimti valdžią Rusijoje. Tų pačių metų rugsėjo 10–13 d. (matyt, pagal Grigalijaus kalendorių) savo laimę išbandė ir generolas Lavras Georgijevičius (1870–1918), mies...

    8
  • Juoda – tai balta
    Juoda – tai balta

    Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos daugumos turėjo nė kiek nenustebinti kreivais minčių vingiais ne pirmąkart pasižyminčio Rusijos atstovo V. Nebenzios kritika dėl naujai parengto rezoliucijos projekto, šįkart liečiančio bosnių musulmonų gen...

    4
  • Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija
    Lietuvos ūkis metus pradėjo su nauja energija

    Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus išaugo 2,9 proc., o palyginti su paskutiniuoju 2023 m. ketvirčiu jis padidėjo 0,8 proc. Didžiausią teigiamą įtaką BVP pokyči...

  • Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas
    Rinkimai – visuomenės brandos įvertinimas

    Rinkimai demokratinėje valstybėje – tai pirmiausia visuomenės brandumo įvertinimas, tarsi lakmuso popierėlis, parodantis, kiek laisvos Lietuvos piliečiai turi galimybių ir noro per rinkimus išreikšti savo valią ir lemti valstybės r...

    4
  • Rinkimų kampanija lygi nuliui
    Rinkimų kampanija lygi nuliui

    Rinkimų į valstybės vadovo postą šiemet nebus, prezidento institucija po D. Grybauskaitės – nususinta ir nebeaktuali. Tyla, ramybė ir bangų ošimas – kampanija lygi nuliui. Kybo tik keli ironiški premjerės plakatai tarp ...

    7
  • Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?
    Kaip prisivyti Europos Sąjungos vidurkį ne tik vartojant, bet ir kaupiant ateičiai?

    Pastarąjį dešimtmetį pajutome tikro „vakarietiško“ gyvenimo skonį. Mūsų jau nebestebina kavos puodelio kaina Madride, nes Vilniuje už jį mokame beveik tiek pat. Daugeliui savotišku standartu tapo ir savaitgalio kelion...

    3
  • (Ne)reikalingos knygos
    (Ne)reikalingos knygos

    Užbaigdami Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, šiandien  bibliotekininkai leisis į žygį Plateliuose. Tai šios profesijos atstovų žinutė visuomenei, kad bibliotekininkai – ne tarp knygų lentynų užsisklendusi, o aktyvi,...

  • Vagių ir šliundrų sovietai
    Vagių ir šliundrų sovietai

    Niekas negali pasakyti, ką Josifas Visarionovičius Džiugašvilis (1878–1953) iš tiesų veikė nuo 1913-ųjų rudens iki 1917-ųjų pavasario, gyvendamas Sibiro tremtyje. ...

    19
Daugiau straipsnių