Rusija rimtai ėmėsi šio vaidmens. Maskva rodo pasiryžimą užtikrinti nuo Gruzijos atskilusios respublikos nepriklausomybę ir pradės saugoti jos jūros sieną.
Netrukus į regioną Rusija nusiųs maždaug dešimt pasienio sargybos katerių. "Suformuoti divizioną, kuriame bus maždaug 10 pasienio sargybos katerių, numatyta Očamčiros gyvenvietėje", - sakė šaltinis Rusijos federalinės saugumo tarnyboje (FST). Pasak jo, divizionas turės naujų projektų "Sobol" ir "Mangust" modernių pasienio katerių. Anksčiau buvo pranešta, kad Očamčiroje taip pat numatoma dislokuoti Rusijos Juodosios jūros laivyno bazinį punktą.
Šią savaitę Rusijos pasienio tarnybos vadovybė pareiškė, kad rusų pasieniečiai sulaikys laivus iš Gruzijos, kurie įplauks į Juodosios jūros akvatoriją prie Abchazijos krantų. "Jeigu pažeidžiama siena, mes veikiame pagal įstatymą. Jeigu mes saugome sieną, mes sulaikome ir imamės atitinkamų priemonių", - sakė žurnalistams Rusijos FST pasienio tarnybos vadovo pavaduotojas, kranto apsaugos departamento vadovas generolas pulkininkas Viktoras Trofimovas.
Anot jo, bus daroma viskas, kad būtų užtikrintas Rusijos ir Abchazijos saugumas. "Užduotis yra, ir mes ją įvykdysime - būkite tikri", - sakė V.Trofimovas. Pasak generolo, Rusijos pasienio tarnyba baigs kurti Abchazijos jūros erdvės apsaugos sistemą lapkritį.
Rusijos pasienio tarnyba anksčiau pranešė, kad Abchazijos teritorijoje kovines užduotis pradėjo vykdyti Rusijos pasieniečių padaliniai, kuriuos sudaro daugiau kaip 1000 žmonių. Abchazijoje Rusijos pasieniečiai saugo daugiau kaip 350 km valstybės sienos. Iš jų jūros siena eina 215 km, sausumos - 98 km, o upių - 39 km.
Naujausi komentarai