Ispanų naujienų portalas „Diario AS“ pasikonsultavo su keliais medicinos ekspertais.
Labiausiai tikėtinas paaiškinimas – popiežiaus kritimas.
Primename, popiežius Pranciškus mirė nuo insulto, sukėlusio komą ir negrįžtamą širdies ir kraujotakos nepakankamumą.
Gydytojas „Diario AS“ aiškino, kad jei popiežius būtų vartojęs kraują skystinančius vaistus – tai įprastas gydymas vyresnio amžiaus pacientams, sveikstantiems po insulto, – net ir dėl nedidelio sumušimo galėjo atsirasti mėlynė.
Tačiau yra ir kitų galimų paaiškinimų.
Pomirtinė ekchimozė
Kita galima priežastis – vadinamoji pomirtinė ekchimozė arba mėlynės, atsirandančios po mirties. Tai gali nutikti transportuojant, rengiant velionį ar net per pasiruošimą skrodimui. Nors šios žymės primena mėlynes, jos atsiranda be aktyvios kraujotakos.
Hipostazė
Hipostazė – procesas, kai kraujas kaupiasi apatinėse kūno dalyse dėl gravitacijos nustojus plakti širdžiai. Jei popiežius Pranciškus ilgą laiką gulėjo veidu žemyn arba pasukęs galvą, toje vietoje galėjo susikaupti kraujas, imituojantis mėlynę.
Cianozė
Cianozė – odos ir gleivinių pamėlynavimas. Ji gali atsirasti paskutinėmis gyvenimo akimirkomis ir gali būti supainiota su mėlynėmis.
Medikai „Diario AS“ pažymėjo, kad jei popiežius patyrė insultą ir jau buvo trapios būklės, ši mėlynė – natūrali jo paskutinių gyvenimo valandų pasekmė.
Šiandien, 20 val., Šv. Petro bazilikoje vyks popiežiaus karsto uždarymo ceremonija.
Jo laidotuvės, į kurias turėtų susirinkti didžiulės minios žmonių, vyks rytoj.
88 metų Pranciškus mirė Velykų pirmadienį.
Naujausi komentarai