Pereiti į pagrindinį turinį

Aušvice apsilankė buvę koncentracijos stovyklos kaliniai

2017-01-27 11:12
BNS inf.

Kelios dešimtys Aušvico koncentracijos stovykloje kalintų žmonių penktadienį padėjo vainikus prie šios nacių mirties stovyklos sušaudymų sienos, pagerbdami Adolfo Hitlerio režimo aukas praėjus lygiai 72 metams po šio komplekso išvadavimo.

Sausio 27 d. minima diena, kai 1945 metais sovietų armija išvadavo nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijoje įkurtą koncentracijos stovyklą. Šią Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną renginiai taip pat vyksta visoje Europoje ir Izraelyje.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) pareiškė, kad terminas „Aušvicas“ reiškia visas mirties stovyklas ir visą nacių „persekiojimo ir žudymo mašiną“, kuri vis dar yra Vokietijos istorijos dalis.

Jis sakė, kad Vokietija negali pakeisti arba atšaukti to, kas nutiko, bet šalis vis dar yra įsipareigojusi paminėti genocidą, pagerbti aukų atminimą ir prisiimti atsakomybę už nusikaltimus.

Pažymėjęs, koks politinis nestabilumas vyrauja šiandieniniame pasaulyje, F.-W. Steinmeieris sakė, kad „istorija vienu metu turėtų būti pamoka, įspėjimas ir paskata. Atminimas negali ir neturi nutrūkti“.

UNESCO sąraše

Šalies diplomatijos vadovo pranešimas pasirodė likus kelioms valandoms iki jos posto perdavimo dabartiniam ekonomikos ministrui Sigmarui Gabrieliui (Zigmarui Gabrieliui).

Išgyvenę Aušvico siaubus buvę kaliniai, dabar jau senjorai, atidavė pagarbą nužudytiesiems, ryšėdami dryžuotus šalikus, primenančius kalinių vilkėtas uniformas.

Ši koncentracijos stovykla dabar yra į UNESCO Kultūros paveldo objektų sąrašą įtrauktas memorialas ir muziejus.

Žmonės lėtai įžengė pro vartus su užrašu „Arbeit Macht Frei“ (Darbas jus išlaisvins) ir, atėję prie egzekucijų sienos, uždegė žvakelių ir pasimeldė.

Lenkė Janina Malec, kurios tėvai buvo nužudyti prie tos sienos, naujienų agentūrai PAP sakė, kad „kol būsiu gyva, čia atvažiuosiu“, ir pavadino savo kasmetinį vizitą „piligrimyste“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra