Buvęs Moldovos premjeras apie Rusijos spaudimą: nebijojom ir nebijom Pereiti į pagrindinį turinį

Buvęs Moldovos premjeras apie Rusijos spaudimą: nebijojom ir nebijom

2013-11-29 11:05
BNS inf.
Buvęs Moldovos premjeras apie Rusijos spaudimą: nebijojom ir nebijom
Buvęs Moldovos premjeras apie Rusijos spaudimą: nebijojom ir nebijom

Moldova nebijojo Rusijos spaudimo prieš parafuodama asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su ES galutinai, nebijo ir dabar, kai bus rengiamasi galutiniam šios sutarties pasirašymui, BNS sakė buvęs Moldovos premjeras Vladas Filatas.

Tai jis kalbėjo Vilniuje, Rytų partnerystės susitikime, konferencijų centre "Litexpo".

“Mes nebijojome iki parafavimo, nebijom ir iki pasirašymo. Jūs turite suprasti, kad eurointegracinis procesas Moldovai gyvybiškai būtinas. Gali būti diskusijos su kitais, kurie turi alternatyvų, kitų galimybių”, - kalbėjo dabartinės valdančiosios koalicijos narys.

Jis taip pat tvirtino, kad Moldova kol kas nejuto didžiulio Rusijos spaudimo.

"Kalbų daug, bet spaudimo kol kas nėra. Kol kas, jei neskaičiuosime, kad uždraudė moldaviško vyno eksportą į Rusijos rinką", - teigė V.Filatas.

Paklaustas, kada Moldova galėtų tapti ES narė, jig teigė, jog tada, kai šalis bus pasirengusi: "Kai būsime pasirengę, reikia daug dirbti. Mes nenorime būti pelenė ES, norime būti pilnaverčiais nariais."

Anot jo, eurointegracija Moldovoje matoma ne kaip materialinis tikslas, nes šalis ir istoriškai, ir geografiškai yra europietiška šalis.

Gruzija ir Moldova penktadienį Vilniuje parafavo asociacijos ir laisvos prekybos sutartis su Europos Sąjunga (ES), tačiau Ukraina atsisakė pasirašyti istorinį susitarimą.

Moldovos premjeras Iurie Leanca (Jurijus Lianka) savo ruožtu teigė, kad Vilniuje žengtas žingsnis priartins jo valstybę visateisės narystės link.

"Tai yra aiškus kelias pirmyn mūsų santykiuose, kurie neabejotinai vieną dieną atves mano šalį į ES", - po pasirašymo ceremonijos Vilniuje sakė Moldovos premjeras.

ES vadovai sakė tikintys, kad sutarčių tekstą preliminariai Vilniuje patvirtinusios Moldova ir Gruzija jas galutinai galėtų pasirašyti kitais metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra