Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl milijoninių kyšių Kinijos pareigūnui skirtas atidėtas mirties nuosprendis

2023-07-25 17:46
BNS inf.

Buvusiam Kinijos komunistų partijos vadovui Hangdžou skirtas atidėtas mirties nuosprendis po to, kai jis buvo pripažintas kaltu paėmus kyšių, kurių bendra suma siekia 182 mln. juanių (23 mln. eurų), antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Xi Jinpingas
Xi Jinpingas / Reuters nuotr.

Kova su korupcija laikoma vienu svarbiausių Kinijos prezidento Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) prioritetų – vyriausybės duomenimis, ši medžioklė palietė daugiau kaip 1,5 mln. pareigūnų.

Buvęs Hangdžou, elektroninės prekybos centro, kuriame buvo įkurta sektoriaus milžinė „Alibaba“, komunistų partijos sekretorius Zhou Jiangyongas (Džou Dziangjongas) buvo nuteistas mirties bausme, kurios vykdymas atidėtas dvejiems metams, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.

CCTV nurodė, kad teismas pripažino jį kaltu paėmus kyšių už daugiau kaip 182 mln. juanių.

Kinijoje mirties bausmė, kurios vykdymas atidedamas, paprastai sumažinama iki laisvės atėmimo iki gyvos galvos, jei kaltinamasis nėra pripažintas kaltu dėl kitų nusikaltimų per nuosprendžio vykdymo atidėjimo laikotarpį.

2021 metais prieš Zhou Jiangyongą buvo pradėtas tyrimas, o kitais metais britų laikraštis „Financial Times“ pranešė, kad „Alibaba“ finansų filialas „Ant Group“, investavęs į nuteistojo broliui priklausančias mobiliųjų mokėjimų bendroves, gavo nuolaidą nekilnojamojo turto pirkimui.

Antradienį teismas nustatė, kad Zhou Jiangyongas pasinaudojo įvairiomis pareigomis Džedziango provincijoje, kuriai priklauso Hangdžou miestas, ir už kyšius suteikė privilegijų statybų ir žemės įsigijimo sferose.

Jis „priėmė didžiulę sumą pinigų kyšiais ir padarė itin didelę žalą šalies ir žmonių interesams, todėl nusipelno griežtos bausmės pagal įstatymus“, teigė CCTV.

Susidorojimas su korupcija Kinijoje vaizduojamas kaip labai reikalingas valstybės ir partijos organų valymas, tačiau kritikai teigia, kad tai taip pat yra Xi Jinpingo priemonė atsikratyti politinių varžovų.

„Alibaba“ įkūrėjas Jackas Ma (Džekas Ma) nuo 2020-ųjų pabaigos, kai po jo kalbos, kurioje jis užsipuolė Kinijos reguliavimo institucijas, Pekinas nurodė atšaukti „Ant Group“ organizuotą pradinį viešą akcijų platinimą (IPO), laikosi nuošalyje.

Vėliau technologijų milžinei buvo skirta rekordinė 2,75 mlrd. dolerių (2,49 mlrd. eurų) bauda už įtariamą nesąžiningą verslo praktiką.

Sausį „Ant Group“ pareiškė, kad J. Ma nebeturi bendrovės kontrolinių teisių, o analitikai spėliojo, kad šis žingsnis galėjo padėti „Ant Group“ ir „Alibaba“ ištrūkti iš reguliavimo institucijų gniaužtų.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų