Sekmadienio rytą kreipdamasis į šalies gyventojus premjeras Hailemariamas Desalegnis (Hailemariamas Desalenis) aiškino, kad nepaprastoji padėtis įvedama, nes buvo padaryta „didžiulė“ žala turtui.
„Mūsų piliečių saugumas mums svarbiausias. Be to, norime padaryti galą infrastruktūros projektų, švietimo institucijų, sveikatos priežiūros centrų, administracijos ir teisingumo pastatų niokojimui“, - per valstybinę televiziją „Ethiopian Broadcasting Corporation“ sakė H. Desalegnis.
„Pastarojo meto įvykiai Etiopijoje sukėlė pavojų šalies vientisumui, - pridūrė jis. - Nepaprastoji padėtis nepažeis pagrindinių žmogaus teisų, įtvirtintų Etiopijos konstitucijoje, taip pat nepaveiks diplomatinių teisių, numatytų Vienos konvencijoje.“
Internetas daugelyje Etiopijos vietų buvo blokuojamas, sekmadienį pranešė gyventojai. Vyriausybė internetą blokavo daugiau kaip savaitę tam, kad protestuotojai nesinaudotų socialine žiniasklaida kviesdami šalininkus į demonstracijas.
Dideliuose miestuose Oromijos regione vyko neramumai ir dideli smurtiniai protestai, kurių dalyviai reikalavo daugiau laisvių. Per 50 žmonių žuvo spalio 2 d. spūsties metu Bišoftu mieste, kuri kilo policijai panaudojus ašarines dujas ir kulkas prieš protestuotojus, susirinkusius į Iričos (Padėkos) šventę, oromų etninės grupės kultūroje žyminčią drėgnojo metų laiko pabaigą.
Praėjusią savaitę žuvo amerikietė mokslininkė, kuriai pataikė protestuotojų sviestas akmuo. Buvo taikomasi į kai kurias firmas, įtariamas ryšiais su vyriausybe. Pastaroji savo šalį reklamuoja turint vieną geriausių ekonomikų Afrikoje.
Su valstybe susijęs transliuotojas „Fana Broadcasting Corporate“ pranešė, kad išpuoliai prieš tekstilės, plastiko, cemento ir vandens išpilstymo į butelius gamyklas Sebetos mieste netoli sostinės Adis Abebos paveikė daugiau kaip 40 tūkst. darbininkų.
Sekmadienį antivyriausybiniai protestai tęsėsi. Daug į sostinę ir iš jos vedančių kelių blokavo protestuotojai, o į tuos, kurie bandė pravažiuoti, akmenis svaidė iš už krūmų iššokantys žmonės, sekmadienį telefonu naujienų agentūrai AP pasakojo liudininkai.
„Yra pakankamai priežasčių Etiopijoje įvesti nepaprastąją padėtį“, - sakė Mekelės universiteto teisės dėstytojas Abiy Chelkeba (Abijis Čelkeba).
„Padėtis daugelyje rajonų Oromijos regione tapo tokia sunki, kad teisėsaugos agentūros pačios tapo taikiniais ir buvo labai intensyviai atakuojamos. Be to, šalies konstitucinei tvarkai iškilo pavojus. Apskritai konstitucijos apibrėžtoms vertybių sistemoms, tokioms kaip pagarba šalies vėliavai ir valdymo sistemos laikymasis, yra pavojuje“, - sakė jis.
Be to, Etiopijos pareigūnai iškvietė diskusijoms Egipto ambasadorių Etiopijoje Aboubakrą Hefny (Abubakrą Hefnį). Etiopijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius su egiptiečių diplomatu kalbėjosi internete pasirodžius vaizdo įrašui, kuriame esą matyti, kaip uždrausto Oromų išvadavimo fronto nariai dalijasi scena su, pasak Etiopijos valstybinio transliuotojo, egiptiečiais.
Naujausi komentarai