Kaip antradienį pranešė Bakingamo rūmai, vadinamoji monarcho subsidija (Sovereign Grant) kitais metais padidės 6 mln. svarų ir sieks 82,2 mln.
Toks sprendimas priimtas pagal formulę, kuri remiasi po visą Britaniją išsibarsčiusių Karūnos žemių ir nekilnojamo turto finansiniais rodikliais.
Pasak karalienės iždininko Alano Reido (Alano Rido), naujausi paskaičiavimai rodo, kad karališkoji šeima kiekvienam mokesčių mokėtojui kainuoja maždaug po 65 pensus per metus – tiek, kiek kainuoja vienas pirmos klasės pašto ženkliukas.
„Pagalvokite, lyginant su tuo, ką daro karalienė ir kaip ji atstovauja šią šalį, mano nuomone, tai yra puikus kainos ir to, ką už ją gauname, santykis“, – sakė jis.
Papildomų išlaidų reikės ir vykdant numatytą oficialios karalienės rezidencijos, Bakingamo rūmų, 10 metų renovaciją, kuri turėtų kainuoti 369 mln. svarų.
Viešai skelbiamos karališkosios šeimos išlaidos, susijusios su jos oficialiomis pareigomis, leidžia geriau suprasti, kiek britams kainuoja monarchijos išlaikymas. Pavyzdžiui, pernai kelionėms buvo išleista 4,5 mln. svarų.
Daug kainuoja net iš pažiūros paprasta kelionė. Karalienės sutuoktinis princas Philipas (Filipas) spalį išleido daugiau nei 19 tūkst. svarų maždaug 500 kilometrų kelionei karališku traukiniu iš Londono į Selafildo branduolinį objektą.
Paprastas traukinio bilietas pirmąją klase su senjorams taikoma nuolaida – princui Philipui tuomet buvo 95-eri – būtų kainavęs maždaug 120 svarų.
Dar brangesnės yra užsienio kelionės. Princo Williamo (Viljamo ) ir jo sutuoktinės Catherine (Ketrin) kelionei į Indiją užsakomaisiais lėktuvais balandžio mėnesį buvo išleista 100 tūkst. svarų. Šis vizitas buvo surengtas Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva.
Rūmų ataskaita taip pat rodo, kad karalienė Elizabeth II už tuos pinigus dirba daug. 91-erių metų monarchės darbotvarkėje pernai buvo numatyti 162 oficialūs susitikimai ir renginiai.
Naujausi komentarai