Pereiti į pagrindinį turinį

E. Muskas ir V. Ramaswamy pristatė savo kaip naujųjų JAV „efektyvumo“ prievaizdų planus

2024-11-21 09:10
BNS inf.

Elonas Muskas trečiadienį išdėstė savo kaip naujojo JAV „efektyvumo“ prievaizdo planus – užsiminė, kad imsis federalinių išlaidų ir darbuotojų skaičiaus mažinimo, kurį savo vykdomosiomis galiomis parems išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas ir į konservatyviąją pusę linkstantis Aukščiausiasis Teismas.

Scanpix nuotr.

Savo straipsnyje laikraštyje „The Wall Street Journal“ turtingiausias pasaulio žmogus teigė, kad jo tikslas – sutaupyti šimtus milijardų dolerių vyriausybės išlaidų, įskaitant visuomeninio transliavimo ir tarptautinės pagalbos finansavimą, taip pat sumažinti biurokratiją, kuri, pasak jo, kelia „egzistencinę grėsmę“ JAV demokratijai.

„Tesla“ ir „SpaceX“ vadovas, kuriam taip pat priklauso socialinis tinklas „X“, teigė, kad jis ir kitas verslininkas, D. Trumpui ištikimas verslininkas Vivekas Ramaswamy sieks apkarpyti federalinius ribojimus ir atlikti svarbius administracinius pakeitimus.

„Esame verslininkai, o ne politikai. Mes dirbsime kaip savanoriai iš išorės, o ne federaliniai pareigūnai ar darbuotojai“, – rašė E. Muskas ir V. Ramaswamy savo išsamiausiose pastabose nuo tada, kai D. Trumpas juos paskyrė naujo vadinamojo Vyriausybės efektyvumo departamento (Department of Government Efficiency, DOGE) vadovais.

Jie sakė, kad DOGE parengs taisyklių, kurias D. Trumpas galėtų vienašališkai pripažinti negaliojančiomis, sąrašą. Tikimasi, kad ši agentūra veikiau bus patariamoji grupė, o ne oficialus departamentas.

„Kai prezidentas panaikins tūkstančius tokių reglamentų, kritikai ims kaltinti vykdomąją valdžią viršijant įgaliojimus. O tikrųjų jis ištaisys vykdomosios valdžios perteklinį veikimą, pasireiškusį tūkstančiais taisyklių, skelbiamų administracinio aparato, kurių Kongresas niekada nebuvo patvirtinęs“, – sakė jie.

E. Muskas ir V. Ramaswamy pridūrė, kad apkarpius taisykles bus sudarytos sąlygos „masiškai mažinti darbuotojų skaičių visoje federalinėje biurokratijoje“, ir teigė, kad DOGE sieks sutaupyti daugiau kaip 500 mlrd. dolerių vyriausybinių išlaidų.

Palankus Aukščiausiasis Teismas

Beveik neabejotina, kad tokie užmojai sulauks pasipriešinimo, net ir iš respublikonų, ir kad tai sukels teisinių ginčų.

Tačiau E. Muskas ir V. Ramaswamy išreiškė įsitikinimą, kad naujausi konservatorių dominuojamo Aukščiausiojo Teismo sprendimai leis jiems įgyvendinti plataus užmojo darbotvarkę.

„Su lemiamu rinkimų mandatu ir šešių balsų prieš tris konservatyviąja dauguma Aukščiausiajame Teisme, DOGE turi istorinę galimybę struktūriškai sumažinti federalinės vyriausybės išlaidas“, – sakė jie.

Jie teigė, kad svarbiausias DOGE tikslas – kad iki 2026 metų liepos 4-osios, kuri buvo įvardyta kaip projekto pabaigos data, šio departamento nebereikėtų.

E. Muskas tapo artimu D. Trumpo sąjungininku jo rinkimų kampanijos metu, kaip pranešama, išleido daugiau kaip 100 mln. dolerių jo prezidentinei kandidatūrai paremti ir prisijungė prie jo mitinguose.

Vis dėlto, kadangi visos E. Musko įmonės įvairiu mastu turi reikalų su JAV ir užsienio šalių vyriausybėmis, naujosios jo pareigos taip pat kelia susirūpinimą dėl galimo interesų konflikto.

Pietų Afrikoje gimęs milijardierius pakvietė D. Trumpą antradienį stebėti jo bendrovės „SpaceX“ bandomojo skrydžio, taip parodydamas vis glaudesnius jųdviejų ryšius.

Tačiau taip pat kalbama apie galimą trintį jų santykiuose, kai prasidės politinio gyvenimo realybė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų