Pervežimui naudojamas automobilių ir traukinių keltas „Ambal“, kuris šiuo metu plaukia Baltijos jūra ir penktadienį turi pasiekti Kaliningradą.
Neatmetama galimybė, kad su „Iskander“ perkėlimu yra susiję vakar Rusijos naikintuvų įvykdyti Estijos ir Suomijos oro erdvės pažeidimai.
Operatyvinis taktinis raketų kompleksas „Iskander“ Rusijos armijoje apginklavimui priimtas 2006 metais. Jis skirtas tiksliam taikinių sunaikinimui nuo 50 iki 500 kilometrų nuotoliu (kai kuriais duomenimis – iki 700 km).
2010-2011 metais šiais kompleksais buvo apginkluota 36-oji raketų brigada, dislokuota prie Čiudo ežero (dvylika paleidimo sistemų). Pranešama ir tai, kad „Iskander“ buvo dislokuoti ir Karaliaučiaus srityje, bet oficialiai ši informacija nepatvirtinta.
Šis raketų kompleksas leidžia Rusijai sunaikinti visus svarbius strateginius objektus (aerodromus, uostus, geležinkelio mazgus, valdymo centrus ir t..t.) nuo Lenkijos pietų iki Suomijos.
Visų raketinių brigadų perginklavimas Rusijos armijoje minėtais „Iskander“ kompleksais numatytas baigti 2018 metais.
Lietuvos KAM nekomentuoja
Lietuvos krašto apsaugos ministerija penktadienį atsisakė detaliau komentuoti Estijos žiniasklaidos pranešimus apie Rusijos „Iskander“ raketų gabenimą į Karaliaučiaus sritį, tačiau pridūrė, kad Rusijos kariniai manevrai jau kurį laiką kelia nerimą.
„Netikėti kariniai patikrinimai, ginkluotės kaupimas Kaliningrado srityje ir jau nekartą išsakyti Rusijos planai dėl raketų „Iskander“ dislokavimo mums visada kėlė nerimą ir susirūpinimą. Tai neprisideda prie pasitikėjimo ir saugumo atmosferos kūrimo“, - BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovas spaudai Vaidotas Linkus.
„Mūsų valstybės atitinkamos institucijos nuolatos keičiasi žvalgybine informacija su kitomis NATO valstybėmis ir atidžiai seka situaciją šalia mūsų ir viso Aljanso sienų. Žvalgybinės informacijos mes nekomentuojame“, - pridūrė ministro atstovas.
Estijos portalas err.ee penktadienį pranešė, kad prisidengdamas logistinėmis pratybomis Rusijos karinis Baltijos laivynas iš Ust Lugos į Karaliaučiaus sritį permeta kompleksą „Iskander“.
Šiemet kovą paskelbtoje ataskaitoje Lietuvos karinė žvalgyba nurodė, kad viešojoje erdvėje dažnai svarstomas galimas operacinių - taktinių raketų kompleksų „Iskander“ dislokavimas Karaliaučiaus srityje Lietuvai potencialiai pavojingesnis dėl jo panaudojimo trikdant NATO sąjungininkų veiksmus regione, o taikiniams naikinti Lietuvos teritorijoje šį kompleksą panaudoti nėra būtinybės, nes tam teoriškai pakaktų jau esamų pajėgumų.
Naujausi komentarai