Pereiti į pagrindinį turinį

Iš ligoninės išrašytas M. Gorbačiovas: šiandien jaučiuosi geriau

2014-10-10 11:55
AFP-BNS inf.
Iš ligoninės išrašytas M. Gorbačiovas: šiandien jaučiuosi geriau
Iš ligoninės išrašytas M. Gorbačiovas: šiandien jaučiuosi geriau / AFP nuotr.

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas penktadienį buvo išrašytas iš Maskvos klinikos, į kurią anksčiau buvo paguldytas medicinos tyrimams.

„Šiandien jaučiuosi geriau negu vakar, todėl gydytojai nutarė, kad įmanoma leisti man išvykti iš ligoninės“, – 83 metų M.Gorbačiovas sakė naujienų agentūrai „Interfax“.
„Taigi buvau išrašytas ir dabar važiuoju į darbą“, – pridūrė jis.

Viena M.Gorbačiovo fondo atstovė patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis atvyko į fondo biurą ir kad „viskas grįžo į įprastas vėžes“.

M.Gorbačiovas, kurio sveikata pastaruoju metu buvo pašlijusi, anksčiau sakė esantis „gyvas ir sveikas“, kai jam buvo atlikti neįvardyti tyrimai ligoninėje, kurioje gydomi aukšto rango pareigūnai.

Jo atstovas sakė AFP, kad M.Gorbačiovas buvo gydomas „ambulatoriškai“.

Nobelio taikos premijos laureatas per viešus pasirodymus dažnai atrodydavo pavargęs. Manoma, kad jis serga cukriniu diabetu.

Pasiryžęs kovoti dėl gyvybės

„Pastarąsias septynias dienas mano sveikata buvo vidutiniška, bet šiandien esu ligoninėje. Įvyko (ligos) paūmėjimas. Esu stebimas, visas apraizgytas laidais“, - sakė jis ketvirtadienį vakare radijo stočiai „Rusijos naujienų tarnyba“.

M.Gorbačiovas nenurodė, dėl ko buvo paguldytas į ligoninę ir kurioje gydymo įstaigoje jis yra.

„Žinote mano būdą. Esu pasiryžęs kovoti dėl gyvybės“, - sakė M.Gorbačiovas naujienų agentūrai „Interfax“.

Paskutinis Sovietų Sąjungos lyderis į ligoninę buvo paguldytas ir 2013 metų birželį, kur jam buvo atliktas bendras sveikatos patikrinimas.

M.Gorbačiovas 1985 metais tapo Sovietų Sąjungos lyderiu ir inicijavo didžiulio masto politinių ir ekonominių reformų programą, žinomą kaip viešumo ir pertvarkos politika.

1991-aisiais žlugęs komunistų radikalų pučas prieš M. Gorbačiovo reformas paskatino buvusias sovietines respublikas viena po kitos atsiskirti nuo SSRS.

Tų metų gruodį buvo pasirašytas Belovežo susitarimas, palaidojęs Sovietų Sąjungą. Tai buvo gilus sukrėtimas, kurio padariniai vis dar ryškūs Rusijoje ir daugumoje buvusių SSRS respublikų, o nemaža dalis rusų tebejaučia didžiulį kartėlį dėl sovietų imperijos subyrėjimo.

Vėliau M.Gorbačiovas ne kartą apgailestavo dėl Sovietų Sąjungos žlugimo, teigdamas, kad reformomis siekė ne suskaldyti SSRS, o ją modernizuoti ir tokiu būdu užkirsti kelią jos subyrėjimui.

Nepaisant didžiulio tarptautinio pripažinimo, pastaraisiais metais M.Gorbačiovas beveik nedalyvavo Rusijos politikoje, tačiau ne kartą kritikavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir ragino jį atsisakyti valdžios.

Jis vadovauja Gorbačiovo fondui, kuris vykdo tyrimų ir labdaros programas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų