Ispanijoje būsimos mamos beviltiškai stengiasi kūdikio susilaukti dar šiais metais, kad gautų 2,5 tūkst. eurų išmoką.
Tačiau tokia situacija kelia medikų susirūpinimą, praneša naujienų agentūra AFP. Penktadienį pagimdžiusios ispanės tokią išmoką gaus. Tačiau tos, kurios kūdikio susilauks laikrodžiams mušant vidurnaktį ir skelbiant Naujuosius Metus, paramos neteks, nes biudžeto deficitą mažinti bandanti Ispanijos vyriausybė nuo sausio 1-osios tokias išmokas panaikina.
„Žinau kolegų, kurių kai kurios pacientės prašė padėti pagimdyti anksčiau, nes nuo sausio 1 dienos 2,5 tūkst. išmokos nebeliks“, – teigė privačios klinikos Madride akušeris ginekologas Francisco Campillo.
Tvarka, pagal kurią kiekviena vaiko susilaukusi ispanų šeima gauna 2,5 tūkst. eurų, įvesta 2007 metų liepą. Taip socialistų vyriausybė ketino padidinti gimstamumą. Ispanų žiniasklaidos skaičiavimu, šia tvarka pasinaudojo 1,5 mln. Ispanijos moterų.
Tačiau rinkų būgštavimai, kad Europos skolų krizė gali apimti ir Ispaniją, privertė šalies valdžią šiais metais apriboti išlaidas.
Interneto forumuose kilo bruzdesys dėl sparčiai artėjančio išmokos panaikinimo termino, o kai kurie žmonės net dalina patarimus, kaip natūraliomis priemonėmis paspartinti gimdymą, pavyzdžiui, gerti aviečių arbatą ar vaikščioti laiptais.
„Jei galėčiau sukelti gimdymą, taip ir padaryčiau. Kai kurie įžymūs žmonės taip elgėsi dėl profesinių priežasčių ir niekas jų nekritikuoja“, – viename mamoms skirtame interneto tinklapyje rašė moteris.
Tačiau gydytojai sunerimę dėl moterų mėginimų sukelti priešlaikinį gimdymą. „Ankstinti gimdymą dėl 2,5 tūkst. eurų yra barbariška“, – Ispanijos nacionaliniam transliuotojui RTVE teigė Madrido Ruberio tarptautinės klinikos ginekologijos skyriaus vadovas Juanas Jose Vidalis.
Nacionalinio ultragarso ginekologijoje ir akušerijoje centro vadovas Luisas Merce Alberto įspėjo, kad priešlaikinis gimdymas yra „nepatartinas“, nebent to reikėtų dėl medicininių priežasčių.
„Tai sukeltų perinatalinių problemų, nes reiktų padėti kūdikiui, naudoti inkubatorių ar specialias priemones, o tai smarkiai padidins išlaidas ir kels pavojų naujagimio sveikatai“, – laikraščiui ABC sakė jis.
Vienos ligoninės Sevilijoje akušerė teigė, kad kai kurios moterys netgi bando apgauti gydytojus. „Pastebėjome, kad daugelis nėščiųjų, kurios turi gimdyti pirmojoje sausio pusėje, atvyksta teigdamos, kad kraujuoja ar kad joms nubėgo vandenys. Jos nedrįsta prašyti tiesiai, tačiau mes žinome, kad jos nori paankstinti gimdymą“, – laikraščiui „El Pais“ pasakojo ji.
Madrido San Carloso klinikos gimdymo skyriaus vadovas Miguelis Angelas Herraizas Martinezas tvirtino atsisakysiantis skatinti gimdymą ar atlikti Cezario pjūvį, kai to prašoma vien iš „ekonominių paskatų“.
„Jei Cezario pjūvis numatytas sausio 1 dienai, neatliksiu jo gruodžio 30-ąją ar 31-ąją, nebent tik dėl ypatingų medicininių priežasčių“, – RTVE sakė jis.
Tačiau gydytojai nėra visiškai abejingi besilaukiančių moterų ekonominiams ir socialiniams poreikiams.„Kai nėštumas trunka ilgiau kaip 38 savaites, nėra jokių problemų paskatinti gimdymą, jei viskas vyksta normaliai“, – kalbėjo F. Campillo.
Jis taip pat pridūrė, kad po 38-osios nėštumo savaitės gimdymas dažnai skatinamas ir ne dėl medicininių priežasčių, o todėl, kad, pavyzdžiui, vyras turi išvykti į užsienį.
Anot jo, visuomet moterys stengiasi pagimdyti iki Naujųjų Metų, mat pagal Ispanijos įstatymus, gruodžio 31 dieną gimęs vaikas į mokyklą pradės eiti metais anksčiau nei tas, kuris pasaulį išvydo diena vėliau.
Vis dėlto, nepašant iki šiol skirtų išmokų mamos, gimstamumas praėjusiais metais Ispanijoje sumažėjo pirmą kartą per 10 metų.
Naujausi komentarai