Pereiti į pagrindinį turinį

JAE aktyvistui – Martino Ennalso apdovanojimas

2015-10-07 12:45
BNS inf.
JAE aktyvistui – Martino Ennalso apdovanojimas
JAE aktyvistui – Martino Ennalso apdovanojimas / YouTube kadras

JAE aktyvistui – Martino Ennalso apdovanojimas, vadinamas „Nobelio žmogaus teisių premija“

Jungtinių Arabų Emyratų žmogaus teisių aktyvistas Ahmedas Mansooras ( Ahmedas Mansuras), kuriam draudžiama išvykti iš šalies, antradienį buvo paskelbtas 2015 metų premijos, dažnai vadinamos „ Nobelio žmogaus teisių premija“, laureatu.

A.Mansooras nuo 2006 metų vedė aktyvią kampaniją už saviraiškos laisvę ir didesnes politines bei pilietines teises JAE. Jo pastangomis buvo paleisti į laisvę du tinklaraštininkai, kurie buvo įkalinti už tai, kad rašė apie socialines problemas šalyje.

Antradienį A.Mansooras pelnė Martino Ennalso (Martino Enalso) premiją, pavadintą britų žmogaus teisių aktyvisto, buvusio tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ generalinio sekretoriaus, vardu.

Šis apdovanojimas skiriamas žmogaus teisių gynėjams, kurie nepaisydami didžiulio jiems gresiančio pavojaus yra pasišventę šiai veiklai.

„Ahmedas Mansooras yra vienas iš vos kelių balsų Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pateikiančių patikimą šalyje vykstančių pokyčių žmogaus teisių srityje vertinimą“, - rašoma Martino Ennalso Fondo tinklalapyje.

2011-aisiais A.Mansoorui buvo skirta trejų metų kalėjimo bausmė per teismo procesą, kurį žmogaus teisių organizacijos pasmerkė kaip „itin nesąžiningą“.

A.Mansooras kartu su dar keturiais asmenimis buvo kaltinami tuo, jog naudojasi internetu kaip priemone įžeisti JAE lyderius, ragina boikotuoti rinkimus ir yra susiję su antivyriausybinėmis demonstracijomis.

Vėliau tais pačiais metais JAE prezidentas suteikė A.Mansoorui malonę, tačiau iš jo buvo atimtas pasas ir uždrausta išvykti į užsienį.

Martino Ennalso premija įsteigta 1993 metais, praėjus dvejiems metams nuo M.Ennalso mirties.

Premiją skiriančią žiuri sudaro „Amnesty International“, „Human Rights Watch“, Tarptautinės teisininkų komisijos ir septynių kitų tarptautinių teisių gynimo organizacijų atstovai.

Laureatui skiriama 20 tūkst. Šveicarijos frankų (18 350 eurų) piniginė premija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra