Pereiti į pagrindinį turinį

JAV sveikatos reforma stringa?

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Shutterstock nuotr.

Jungtinėse Valstijose spalio 1-ąją prasidėjusi privalomojo draudimo sveikatos reforma stringa, amerikiečiai dėl prastai veikiančios internetinės svetainės negali pasirinkti draudimo paketų. Prezidentas Barakas Obama dar kartą turėjo ginti savo partijos reformą nuo respublikonų kritikų. Esą lūžtančios svetainės tik įrodo – amerikiečiams reforma patinka.

Nuo spalio 1-osios amerikiečiai draudimo paketą renkasi jau specialiose, įvairius prieinamus paketus siūlančiose rinkose. Čia numatomos ir subsidijos draudimo įsigyti neišgalintiems. Tai pirmasis etapas vadinamosios B. Obamos globos, kurią demokratai suprojektavo prieš trejus metus. Įvedę privalomąjį draudimą jie sako į sveikatos apsaugos tinklą įtrauksią ir tuos maždaug 15 proc. amerikiečių, kurie neturėjo jokio draudimo, nei apsidraudė patys, nei buvo apdrausti valstybės pagal skurdžiausiems skirtus planus. Tačiau internete draudimą pradėjusiems medžioti amerikiečiams tenka nusivilti. Svetainėje daug programinės įrangos klaidų, ji veikia itin lėtai.

„Sveikatos draudimas geras. Kaina taip pat. Žmonės siekia jį įsigyti. Štai kodėl niekas taip nesiunta kaip aš dėl neveikiančios svetainės“, – kalbėjo JAV prezidentas Barackas Obama.

B. Obama ragina amerikiečius kol kas kreiptis telefonu arba keliauti tiesiai pas atsakingus pareigūnus. Stringanti svetainė – dar viena proga respublikonų kritikams,. Siekdami sustabdyti B. Obamos globą, jie kelias savaites net leido nefinansuoti dalies valstybės sektoriaus, jo veikla buvo sutrikdyta. B. Obamos globa niekada nepritraukė nė vieno respublikonų balso. Jie įsitikinę, kad versti piliečius apsidrausti neleidžia Konstitucija, skurdžiausius esą ir taip buvo apdraudusi valstybė iš specialių fondų, o dabar pernelyg daug naštos teks darbdaviams.

Respublikonai net į Aukščiausiąjį Teismą bandė kreiptis, bet pralaimėjo. Demokratai atrėžia, kad privalomasis draudimas suvaldys valstybės išlaidas sveikatos sektoriui. Jos didžiausios pasaulyje – daugiau nei 17 procentų skaičiuojant nuo bendrojo vidaus produkto. Tai kone pustrečio karto daugiau nei išleidžia Lietuva.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra