74 metų Charlesas III ir 75 metų karalienė Camilla (Kamila) Lionelio Richie (Lajonelio Ričio), Katy Perry (Keiti Peri), britų grupės „Take That“ bei kitų atlikėjų pasirodymus stebėjo iš karališkosios ložės į vakarus nuo Londono esančios pilies teritorijoje.
Visoje šalyje pastatyti ekranai transliavo renginį, kuriame dalyvavo 70 žmonių orkestras, chorai ir buvo parodyti keli unikalūs dramos teatro pasirodymai, vietos bendruomenėms, o organizatoriai teigė, kad jį matė žmonės daugiau kaip 100 šalių.
Tarp daugybės visuomenės veikėjų muzikinių ir vaizdo pranešimų princas Williamas (Viljamas) išėjo į sceną pagerbti savo tėvo kitą dieną po to, kai jis buvo oficialiai karūnuotas karaliumi.
Tėti, mes visi tavimi didžiuojamės.
Pažymėjęs, kad jo mirusi močiutė, karalienė Elizabeth II (Elžbieta II), yra „ten, viršuje, meiliai mus stebėdama“, Williamas pridūrė, kad ji labai didžiuotųsi.
„Daugiau kaip 50 metų jis visuose Jungtinės Karalystės kampeliuose, visoje Sandraugoje ir visame pasaulyje pasišventė tarnauti kitiems – dabartinei ir būsimoms kartoms“, – sakė sosto įpėdinis.
„Tėti, mes visi tavimi didžiuojamės“, – sakė jis.
„Tai puikus būdas švęsti“
Šeštadienį Charlesas III buvo karūnuotas Jungtinės Karalystės ir 14 kitų Sandraugos karalysčių monarchu. Tai pirmoji karūnacija Britanijoje per septynis dešimtmečius.
Tūkstantmečio senumo ritualų kupinoje ceremonijoje Vestminsterio abatijoje dalyvavo pasaulinės karališkosios šeimos ir pasaulio lyderiai, taip pat šimtai JK bendruomenių ir labdaros organizacijų atstovų.
Bakingamo rūmai padėkojo visiems dalyvavusiems asmenims ir pareiškė, kad Charlesą ir Camillą tai giliai sujaudino.
Pirmadienis paskelbtas nedarbo diena, o tai reiškia, kad žmonės galėjo nevaržomai mėgautis sekmadieniu.
Anksčiau vakarėlių dalyviai rinkosi į dešimtis tūkstančių gatvės švenčių ir „Didžiųjų pietų“ vakarėlius, kuriais siekta suartinti šių laikų įvairialypes Britanijos bendruomenes.
Po Antrojo pasaulinio karo sunkmečio gatvės vakarėliai buvo labai svarbi Elizabeth II karūnavimo 1953-iaisiais ir įsimintina jos ilgo valdymo metams paminėti skirtų švenčių dalis.
„Tai gražu... tokie dalykai reikalingi, kad suburtų bendruomenę“, – Ašlio Grino kaimo, esančio Bakingamšyro grafystėje Pietų Anglijoje, salėje naujienų agentūrai AFP sakė 67 metų Annette Cathcart (Anet Katkart).
„Tai puikus būdas švęsti“, – pridūrė ji.
Organizatorių „Eden Project Communities“ teigimu, buvo suplanuota daugiau nei 67 tūkst. „Didžiųjų pietų“ vakarėlių, kurių metu buvo patiekti specialiai šiai progai sukurti pikantiški pyragai su špinatais, pupomis ir peletrūnu.
Ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Riši Sunakas) surengė vieną tokį vakarėlį Dauningo gatvėje, į kurį pakvietė bendruomenės savanorius, ukrainiečių pabėgėlius ir aukštas pareigas užimančius asmenis, įskaitant JAV pirmąją ponią Jill Biden (Džil Baiden).
Prie Britanijos vadovo prisijungė jo žmona, dvi dukterys ir šeimos šuo Nova, kuris buvo su Sandraugos vėliavos raiščiu.
Šviesos instaliacijos
Netrukus dėmesys nukrypo į Vindzorą, kur vakaro renginys priminė ankstesnius karalienės jubiliejus.
Svečiai mojavo Sandraugos vėliavomis, kai vyresnieji karališkosios šeimos nariai, įskaitant Williamą, jo žmoną Kate (Keit) ir du iš trijų jų vaikų, prisijungė prie R. Sunako ir kitų svarbių asmenų karališkojoje ložėje.
Jis pats, žinoma, yra tapytojas, menininkas – artistas, anksčiau žinomas kaip princas.
„Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė naujai karūnuotas karalius Charlesas III, kurio aistrą menui švęsime visų pasirodymų metu“, – pažadėjo renginio vedėjas Hugh Bonneville'is (Hju Bonevilis).
„Jis pats, žinoma, yra tapytojas, menininkas – artistas, anksčiau žinomas kaip princas“, – šmaikštavo „Dauntono abatijos“ (Downton Abbey) ir „Meškiuko Padingtono“ (Paddington) aktorius H. Bonneville'is ir sulaukė juoko, taip pat ir buvusio Velso princo Charleso.
Po to žiūrovai galėjo stebėti Karališkojo baleto, Karališkosios operos, Karališkosios Šekspyro trupės, Karališkojo muzikos koledžo ir Karališkojo menų koledžo isškirtinius pasirodymus.
Įpusėjus renginiui į sceną žengė L. Richie ir atliko tokius hitus kaip „Easy Like Sunday Morning“ ir „All Night Long“, sukėlusius karališkąją šeimą ant kojų.
Vaizdo pranešimus paskelbė Holivudo žvaigždė Tomas Cruise'as (Tomas Kruzas), aktorė Joan Collins (Džoan Kolins) ir dainininkas Tomas Jonesas (Tomas Džounsas).
Taip pat buvo rodomi iš anksto įrašyti siužetai, atskleidžiantys mažai žinomus faktus apie Charlesą III, papildyti intarpais iš legendinio televizijos šou „Mapetai“ (The Muppets) ir knygos apie vieną mylimiausių vaikų literatūros personažą Mikę Pūkuotuką.
Pagrindinis renginio akcentas buvo šviesos instaliacijos gerai žinomose Britanijos vietose. Jos buvo sukurtos naudojant projekcijas, lazerius ir dronus.
Pasirodymą užbaigė atsikūrusi popgrupė „Take That“, bet be buvusio lyderio Robbie Williamso (Robio Viljamso).
Karūnacija įvyko tuo metu, kai Britaniją krečia didžiausia per pastaruosius dešimtmečius pragyvenimo išlaidų krizė.
Ilgasis savaitgalis kainavo apie 100 mln. svarų sterlingų (144 mln. eurų) ir sukėlė žmonių, susiduriančių su didėjančiomis sąskaitomis ir plačiai paplitusiais streikais, nerimą.
Tuo tarpu prieš monarchistus nusistačiusių asmenų sulaikymas dar prieš jiems suteikiant galimybę protestuoti šeštadienį sukėlė teisių grupių kritiką.
BBC teigė, kad ceremoniją per du jo pagrindinius televizijos kanalus stebėjo daugiau nei 14 mln. žmonių – gerokai mažiau nei per ankstesnes svarbias karališkąsias progas.
Naujausi komentarai