„ES leidžia tik sau savavališkai šmeižti ir užsipulti kitus ir net savavališkai paskirti sankcijas, remiantis neteisinga informacija ir melu, bet neleidžia Kinijai atsakyti ir kovoti“, – teigė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying.
„Tai savaime yra dvigubi standartai, priekabiavimo ir veidmainystės apraiška“, – pridūrė atstovė.
Pirmadienį ES, Jungtinė Karalystė (JK) ir Kanada į sankcijų sąrašus įtraukė keturis buvusius ir dabartinius Kinijos Sindziango regiono pareigūnus. Kinija atsakė įvesdama sankcijas 10-iai europiečių, įskaitant penkis Europos Parlamento (EP) narius ir kelias ES institucijas, ir, protestuodama prieš sankcijas, išsikvietė ES ambasadorių. Antradienį Prancūzija, Vokietija ir kitos ES šalys iškvietė Kinijos ambasadorius, kad pareikštų protestą dėl jų piliečiams įvestų sankcijų.
Žmogaus teisių gynimo grupių ir ekspertų teigimu, Kinijos Sindziango regione daugiau kaip milijonas uigūrų ir kitų daugiausiai musulmonų mažumos grupių narių yra laikomi auklėjimo stovyklose, kurios labiau primena kalėjimus. Jose jie verčiami atsisakyti savo kultūros ir religijos. Kinija taip pat kaltinama priverstine uigūrų moterų sterilizacija ir priverstiniu darbu.
Kinija griežtai neigia šiuos kaltinimus.
Naujausi komentarai