Politologas atkreipia dėmesį, kad D. Trumpas laimėjo netgi tradiciškai demokratus palaikančiose valstijose.
„Netgi tradiciniai demokratų rinkėjai, kurie reikalauja daugiau socialinės apsaugos, manau, balsavo už jį [D. Trumpą – LRT.lt], kaip antielito atstovą. Antielitinė retorika, manau, irgi turėjo tam tikrą poveikį“, – mano politologas.
Svarbus D. Trumpo pergalės rinkimuose veiksnys, anot R. Kasčiūno – pati jo varžovė Hillary Clinton.
„Turbūt silpnesnio varianto iš demokratų pusės nebuvo galima tikėtis. Tai politikė, kuri turėjo labai daug pažeidžiamų vietų. Ypač tai išryškėjo pastaraisiais mėnesiais. <...> Užtušuot tų silpnų vietų nepavyko. <...> Akivaizdu, kad jeigu ten būtų buvęs kitas demokratų kandidatas, kad ir tas pats Bernie Sandersas, labai tikėtina, kad mes turėtume kitokius rezultatus“, – sako R. Kasčiūnas.
Daug kam kalbant apie galimą D. Trumpo bičiulystę su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, R. Kasčiūnas atkreipia dėmesį, kad D. Trumpas – stipri, nenuspėjama asmenybė, tad ir santykiai su Kremliumi gali vystytis nenuspėjamai.
„Turime tokį įdomų kandidatą. <...> Kartais gali pagalvoti – D. Trumpas – stipri asmenybė, bet kokiu atveju, ir jeigu V. Putinas jį kažkur įžeis, tai jis gali duoti ir atsaką, tokį, kuris Rusijai gali labai nepatikti“, – mano R. Kasčiūnas.
Naujausi komentarai