Britanijos sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos birželio mėnesio referendume lydėtų „pasipiktinimas ir apmaudas“, pareiškė Maltos ministras pirmininkas Josphas Muscatas (Džozefas Muskatas) antradienį Londone.
„Su Jungtine Karalyste reikės elgtis kaip su draugu, bet ne šeimos nariu. Santykiai bus mandagūs, bet ne artimi. Didžioji Britanija bus gerbiama, bet ja nebus pasitikima“, – sakė J.Muscatas.
Referendumas dėl Britanijos pasilikimo 28 valstybių Bendrijoje vyks birželio 23 dieną, o Malta jau ruošiasi pirmininkavimui ES pirmąjį 2017 metų pusmetį.
Kalbėdamas Karališkajame tarptautinių reikalų institute „ Chatham House“ J.Muscatas sakė, kad peržiūrint santykius su Britanija bus „pasipiktinimo ir apmaudo“.
„Derybos dėl Britanijos išstojimo formalizavimo bus laikomos daug laiko reikalaujančiu atitraukimu (nuo pagrindinių darbų), – kalbėjo jis.
„ES lyderiai norės parodyti savo nacionalinėms auditorijoms, kurias gali sudominti pasitrauktimo iš ES mintis, kad šis procesas būtų labai bjaurus, skausmingas ir brangus“, – sakė Maltos vyriausybės vadovas.
Kandangi Malta priklauso Sandraugai – nepriklausomų šalių, daugiausia buvusių Britanijos kolonijų, grupei – Britanijoje gyvenantys Maltos piliečiai taip pat turės teisę pareikšti savo nuomonę minėtame referendume.
Remiantis 2014 metų duomenimis, Jungtinėje Karalystėje gyvena 27 tūkst. maltiečių.
Kaip rodo visuomenės apklausos, šiuo metu nedidele persvara pirmauja Britanijos pasilikimą Bendrijoje palaikantis rinkėjų stovykla.
Naujausi komentarai