„Fiksuojame gyventojų išvykimą iš okupuotų teritorijų, daugeliui padedame. Padedame, visų pirma, nurodydami maršrutus, turėdami informaciją iš daugelio mūsų gyventojų, kuriuos kontrolės punktus kirsti lengviau, o kuriuos – sunkiau. Tarptautiniai partneriai jau seniai mums padeda kompensuoti žmonėms, nes tai brangi kelionė, vienam asmeniui galinti atsieiti iki 20–30 tūkst. Ukrainos grivinų“, – sakė I. Fiodorovas.
Jis „Telegram“ kanale patikslino, kad ši kelionė ilga, trunka iki penkių dienų ir galima keliomis kryptimis: per Krymą arba Melitopolį, Mariupolį ir Novoazovską bei toliau per Gruziją, Latviją, Estiją, Suomiją, arba į Ukrainą per Kolotilovkos ir Pokrovskės perėją per Rusijos ir Sumų srities sieną.
Grįžę į valdžios kontroliuojamą teritoriją, žmonės užsiregistruoja humanitariniuose centruose ir gauna pagalbą (pradedant humanitarine pagalba ir paskui tvarkant visus reikalingus dokumentus). Pranešta, kad Ukrainoje veikia keturi centrai, teikiantys pagalbą iš Melitopolio srities perkeltiesiems asmenims: Zaporižioje, Kyjive, Lvive ir Dnipre.